GAZİPAŞA Havalimanı’na ilk uçağın 22 Mayıs’ta Öger Tur tarafından indirileceği, 80 kişilik ilk uçakla yapılacak açılışa Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın da katılacağı açıklanmıştı. Ancak, ilk uçuşa Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü (SHGM) tarafından izin verilmediği ortaya çıktı.
YİNE GÜVENLİK GEREKÇESİ Mİ?
GEÇEN ay Gazipaşa’ya ilk yolcu uçağının 22 Mayıs’ta ineceğini açıklayan Alanya Turistik İşletmeciler Derneği (ALTİD) Başkanı Güner “Uçağın gelişi iptal edildi. SHGM’den gerekli izinlerin alınamadığını duydum. İzin verilmeme nedenleri arasında güvenlik gerekçesinin olduğunu sanmıyorum” dedi.
GÜNEY: BAŞBAKAN GELMİYOR
GAZİPAŞA Kaymakamı Muhittin Pamuk ise “Heyecanlı bir bekleyiş içerisindeydik ancak iptal edildi. İptalin gerekçesini araştırıyorum. TAV’la görüşme yapıp, kamuoyuna kapsamlı bir açıklama yapacağım” dedi. AKP İlçe Başkanı Güney de “22 Mayıs’ta Başbakanımızın Alanya ya da Gazipaşa programı yok” dedi.
BÖLGEDE açılışı merakla beklenen Alanya-Gazipaşa Havalimanı’na 22 Mayıs’ta inmesi beklenen 80 kişi kapasiteli ilk yolcu uçağının gelişi iptal edildi. Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü (SHGM) tarafından Almanya’dan yolcu uçağının havalimanına inişiyle ilgili gerekli izinlerin verilmemesi nedeniyle iptal edildiği iddia ediliyor. Daha önce bölge halkına 22 Mayıs’ta ilk yolcu uçağının havalimanına ineceği müjdesini veren Alanya Turistik İşletmeciler Derneği (ALTİD) Başkanı Gülçin Güner, “Uçağın gelişi iptal edildi. Sivil Havalıcılık Genel Müdürlüğü’nden gerekli izinler alınamadığını biliyorum. Bu konuda gerekli açıklamayı TAV’ın yapacağına inanıyorum” dedi.
GEREKÇESİNİ ARAŞTIRIYORUM”
Yeni Alanya’ya konuşan Gazipaşa Kaymakamı Muhittin Pamuk, “Havalimanına ilk yolcu uçağının 22 Mayıs’ta inmesini bekliyorduk. Bölge halkımız gibi bizlerde heyecanlı bekleyiş içersinde idik. Ancak aldığımız bilgi, ilk yolcu uçağının gelişinin iptal edildiği yönünde. Bu uçağın gelişinin neden iptal edildiğini, gerekçesini araştırıyorum. Bu konuda TAV Genel Müdürlüğü ile bir görüşme yapacağım ve neden uçağın gelmediğine ilişkin bugün geniş kapsamlı açıklama yapacağım” diye konuştu.
ERDOĞAN GELMİYOR
AKP İlçe Başkanı Hüseyin Güney, 22 Mayıs’ta Başbakan Erdoğan’ın havalimanının açılışına geleceği yönündeki açıklamaları yalanladı. Güney, “Havalimanına Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın gelerek, açılış yapacağı yönünde bazı kişiler açıklamalarda bulunmuştu. Başbakan Erdoğan’ın, Gazipaşa ve Alanya ile ilgili bir programı yok. Bu konuda bir çalışmamız olursa ben gerekli açıklamayı kamuoyu ile paylaşırım” diye ifade etti.

Önceki İçerikŞKL’den kermese davet
Sonraki İçerikMuhtardan 7 ültomaton