Mahmutlar Post Gazetesi’nin defalarca yetkilileri uyardığı Mahmutlar Yeni Mahalle Atatürk Caddesi üzerinde bulunan Yayla yolu kavşağına nihayet hız bariyeri yapıldı.
Mahmutlar Post Gazetesi’nin daha önceki yapmış olduğu haberler neticesinde trafik lambaları takılmış, fakat kısa bir süre sonra trafik lambaları çalışamaz hale gelmiş ve halen yetkililerin bu arıza ile ilgili hiçbir çalışma yapılmadığı görüldü.
Mahmutlar Belediyesi tarafından, beldedeki bazı kavşaklarda araçların hız kontrolünü sağlamak amacı ile hız kesici bariyerler döşendi. Mahmutlar beldesinde araç trafiğinin yoğun olduğu bölgelerdeki bazı kavşaklarda hız kesici bariyerlerin bulunmamasının ve araçların hızlı seyirlerinin kazalara sebebiyet verdiğini dikkate alan Mahmutlar Belediyesi düğmeye bastı. Mahmutlar Belediyesi ekipleri tarafından gerekli görülen bölgelere hız kesici bariyerler döşendi. Yayla yolu kavşağına döşenen bariyerler, bölge esnafı ve halkından da olumlu tepki aldı. Konuyla ilgili bir açıklama yapan Belediye Başkanı Ali Çelik, “Bölgemizde en büyük sorunlardan birisi trafik kazaları. Bunları en aza indirmek için yaptığımız çalışmalar kapsamında, araç trafiğinin yoğun olduğu bölgeler ve yaya geçişlerinin yoğun olduğu bölgeleri tespit ederek, herhangi bir kontrol unsuru bulunmaması durumunda, araçların hızlarını düşürmeleri için bariyerleri döşüyoruz” dedi.

Önceki İçerikGazipaşa havaalanına ücretsiz servis
Sonraki İçerikYücel'e CHP kancası