Mahmutlar Barbaros Caddesi ve diğer Caddeler de bulunan kaldırımdaki parke taşları özel bir şirketin internet kablosu döşemek için yaptığı kazıdan sonra yürünmez hale geldi.
Mahmutlar’ın parlayan yıldızı her geçen gün sönmeye devam ediyor. Bir zamanlar gelişimi ile birçok il ve ilçeye örnek olan Mahmutlar, bu günlerde kaderine isyan ediyor. Büyükşehir yasası ile Mahalle’ye dönüştürülen 43.650 nüfuslu Mahmutlar’da kaldırımlar tabiri yerindeyse “Paldır Küldür” durumda.
ALANYA BELEDİYESİ MAHMUTLAR’I YÖNETEMİYOR
Büyükşehir yasası sonrası Belediyeliği elinden alınan Mahmutlar sürekli olarak kan kaybetmeye devam ediyor. Alanya Belediyesi tarafından ‘idare’ edilmeye çalışılan Mahmutlar’daki sorunlar görmezlikten gelinerek halkı adeta çileden çıkarmaya başladı. Özel bir şirketten 3,5 milyon lira alınarak internet hattı döşemek için izin verildiği iddia edilen Alanya Belediyesi,Mahmutlar’daki kaldırım taşlarının gelişi güzel döşenmesi Belediye yöneticilerinin Mahmutlar’a verdiği değeri özetlemeye yetiyor.
İLHAN:“KALDIRIMLAR HARABE GİBİ”
Mahmutlar Koruma ve Yaşatma Derneği (MAHKOD) Başkanı Mesut İlhan,“Mahmutlar her geçen gün erimeye devam ediyor. Yüzlerce Avrupalı’nın ve dünyanın her yerinden vatandaşların ‘ikinci evim’ dediği Mahmutlar yöneticilerin ilgisizliği nedeniyle adeta bir metropol mezraya dönüştü” dedi. İlhan,“Mahmutlar’da bulunan başta Barbaros Caddesi olmak üzere yeni döşenen internet kablosu geçen kaldırımlar artık yürünmez durumda. Belediye yetkililerinin sosyal medyadaki isyan haberlerine ‘Takip ediyoruz’ açıklaması tam bir muammadır. Takip ettikleri çalışmalar adeta terk edilmiş bir harabe görünümdedir” dedi.
“KALDIRIMLAR BAŞTAN SONA YENİDEN YAPILMALI”
‘Mahmutlar bir Turizm şehridir. Barbaros Caddesi gibi ana arter bir ticaret merkezinin kaldırımları yürünmez haldedir’ açıklaması yapan MAHKOD Başkanı Gazeteci Mesut İlhan,“Mahmutlar olarak yatırımlara ve hizmete alışık bir toplumuz. Son yıllarda Mahmutlar’a gözle görülür bir yatırım ve hizmet yapılmadı. Başta Barbaros Caddesi olmak üzere internet kablosu döşeme çalışması yapılan tüm kaldırımlar baştan sona sökülerek yeniden yapılmalıdır. Bir şehrin güzelliği ve medeniyeti yol ve kaldırımlarından belli olur. Bir an önce yetkilileri göreve davet ediyorum” dedi.
İLHAN:“YÜCEL’DEN YATIRIMLAR BEKLİYORUZ”
Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel’e çağrıda bulunan Mahmutlar Koruma ve Yaşatma Derneği Başkanı Mesut İlhan,“Mahmutlar bir sahil şehridir ve Alanya’nın en büyük Mahallesi’dir burası ilgi bekler, hizmet bekler” diye yöneticilere seslendi. Sözlerine şöyle devam İlhan,“Alanya Belediye Başkanımız Adem Murat Yücel’in göreve başladığı ilk günden bugüne kadar olan süre zarfında(6,5 yıl),Mahmutlar’da yaptığı bir eser maalesef yoktur. Elbette önemli bir eser yapılmayışının haklı sebepleri de olabilir. Yönetmek bahane üretmek değil, çözüm üretmekle olur. Başkan Yücel’den Mahmutlar’a ivme kazandıracak yatırımlar bekliyoruz” diyerek sözlerini tamamladı.

Önceki İçerikBasar; “İftira atıyorlar”
Sonraki İçerikMahmutlar’da dezenfektan noktası