AK Parti hükümeti yerel seçimler öncesi Antalya’daki 74 belde belediyesini kapatıyor. Side ve Belek Belediyeleri ‘Belediyemiz kapanmasın’ diye imza kampanyası başlattı. Mahmutlar Belediyesi kaderine razı görüntüsü sergiliyor.
Mahmutlar Belediyesi beldelerin kapanmaması için hiçbir girişimde bulunmaması belde de bulunan binlerce esnaf, bankalar, turizmciler ve yatırımcılar kaygı içinde. ‘Belediyemiz kapandığı zaman bu sorunların hangisiyle baş edebiliriz’ sorusu kulakları adeta sağır ediyor.
MAHALLE Mİ OLACAĞIZ?
Kış ayında 30 bin nüfusa yaklaşan yaz ayında 70-80 bin nüfus oranıyla Antalya’nın en büyük beldesi olan Mahmutlar AK Parti’nin çıkaracağı Büyükşehir yasası ile birlikte Mahalle olmayı bekliyor.
BİRŞEYLER YAPMALIYIZ
Geçen hafta Mahmutlar Post Gazetesi’nde yayımlanan ‘Belde Belediyeler tarih oluyor’ haberimizden sonra Mahmutlar halkı paniğe kapıldı. Vatandaşlar, “Mahmutlar bugüne kadar ilçe olmadıysa bu yerel yönetimlerin beceriksizliği yüzündendir. Eğer AK Parti’nin yerel seçimler öncesi uygulamaya koyacağı Büyükşehir yasası onaylanırsa bizler biteriz. Belde belediye olmamıza rağmen yaz ayında 70-80 bin nüfusa hizmet etmekten zorlanırken, Mahalle olunca ne yapacağız bilemiyoruz. Yerinden gidecek merkezden yönetim gelecek. Böyle bir mantıksız düşünce kimin ekmeğine bal sürecek. Elbette biliyoruz ama bu düşünceleri ters dönecek eğer halkı düşünüyorlarsa Mahmutlar’ı ilçe yaparlar, yapmıyorlarsa böyle kalalım dokunmasınlar belediyemize” dediler.
BANKALAR KAPANIR EKONOMİ ÇÖKER
AK Parti hükümetinin çıkaracağı Büyükşehir yasası Kaş’tan, Gazipaşa’ya kadar tüm belde belediyeleri kara kara düşündürürken, Mahmutlar ekonomisini derinden vuracağı söylentileri dilden dile dolaşmaya başladı. Türkiye’deki birçok il ve ilçe nüfusundan daha çok olan Mahmutlar beldesinde şu anda 5 banka şubesi bulunuyor. Birçok bankanın daha Mahmutlar’a geleceği söylentileri Mahmutlar’daki ekonominin boyutunu gösterirken, Mahalle olacağı zaman tüm bankaların kapanacağı yapı fiyatlarının maliyetin altına düşeceği ve binlerce işyerinin kapanıp, açık olan işyerlerinin sinek avlayacağı söz konusu olur düşüncesinde.
KAMPANYA BAŞLATALIM
Mahmutlar’daki aklıselim kişiler, ‘Bir şeyler yapmak, hiçbir şey yapmamaktan daha iyidir. Ad, soyad ve kimlik numaralı imza kampanyaları başlatmalıyız. Binlerce kişiyle bir akşam fener alayı düzenleyip ulusal basınının dikkatini çekmeliyiz. Side ve Belek beldeleri turistlere dahi imza attırıp kampanyaya dahil etmişler. Bizler niçin duruyoruz, bizim belediyemiz Mahalle olmamızı mı bekliyor. Beklemeye hiç gerek yok biran önce kampanyaya başlamalıyız’ dediler.

Önceki İçerikAnket sona erdi, Murat Can 1.ci
Sonraki İçerikOLAYLARIN YAZILMAYAN, KONUŞULMAYAN GERÇEKLERİ