Kestel ve Kargıcak Beldelerimizde bulunan Belediye Başkanları ve özel kuruluşların bayram tebrikleri birlik ve beraberlik üzerinde yoğunlaştı.
Mahmutlar Belediyesi, Kurban satış noktası ve kesim alanlarını da belirledi.  Mahmutlarda Kurban kesim yeri her zaman olduğu gibi Fen İşleri Grup Amirliği önündeki alanda gerçekleşecek. Mahmutlarda kurban satış noktası olarak Yar Deresi bölgesindeki Jandarma karakolu üstündeki sahada yapılıyor. Uygun görülmeyen alanlarda kurban kesimi yapan kişiler hakkında yasal işlem yapılacak.
YÜCEL, “TÜM HALKIMIZIN BAYRAMI KUTLU OLSUN”
Kestel Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, tüm belde halkının ve İslam aleminin Kurban Bayramını kutladı. Dini ve milli bayramların toplumda birlik ve beraberliğe katkı sağladığını kaydeden Başkan Yücel, “Tüm Kestelli hemşerilerimin, beldemizde bulunan misafirlerimizin ve İslam âleminin Kurban Bayramını en içten dileklerimle kutluyorum.  Toplumumuzda birlik ve beraberliğimizi pekiştiren bayramlarımızın ülkemize, şehrimize ve beldemize hayırlara vesile olmasını dilerim. Herkese sağlıklı ve mutlu bayramlar diler, saygılarımı sunarım.
ASİLTÜRK, “SEVİNÇLERİ BÜYÜTELİM”
Kargıcak Belediye Başkanı Zihni Asiltürk Mahmutlar Post Gazetesi’ne göndermiş olduğu Kurban Bayramı mesajında, “Bayramlaşmalar dini ve milli inançlarımızı, örf ve adetlerimizle süsleyip geçmişten devraldığımız mirası zenginleştirerek sevinçleri büyütme mevsimidir. Önce gönüllerimizi bir sevinç yumağı haline getirelim, sonra büyüklerimizin gönüllerini alalım. Evlerimizin canlı bayramları olan çocuklarımızı şefkat ve merhametle muhtaç öksüz ve yetimleri yoksul ve kimsesizleri evinde ve yatağında ziyaretçi bekleyen insanlarımızı sevindirmeyi unutmayalım. Asırlardan beri birlik ve beraberlik içinde kutladığımız yardımlaşmanın ve dayanışmanın sembolü olan bu kurban bayramında millet olarak gönüllerimizin huzur, sevgi ve kardeşlik duygularıyla dolmasına bayram sevinci coşmasına vesile olmasını dilerim. Ülkemizde ve Dünyanın muhtelif yerlerinde acı, sıkıntı ve zorluklar içindeki insanların gönüllerine inen birer cemre olsun, bu vesile ile şehit ve gazilerimizi bir kez daha rahmet ve şükranla anarken, bayram günleri ile sınırlı olmasına inandığım hoşgörü sevgi ve dayanışma içerisinde, günlerimizin bayram mutluluğu ile geçmesini tüm içtenliğimle diler, halkımızın kurban bayramını kutlar sevgi ve saygılarımı sunarım” dedi.
ÇAKIR: “BAYRAMLAR, DAYANIŞMANIN EN GÜZEL ÖRNEĞİDİR”
Tüm İnşaat Müteahhitleri Federasyonu (TMF) Genel Başkan Vekili ve Alanya Müteahhitler Birliği (MÜTBİR) Başkanı Alaattin Çakır, tüm İslam dünyasının kurban bayramını kutladı. Çakır, kutlama mesajında; birlik, beraberlik, dayanışma, barış ve hoşgörü gibi duyguların en yoğun yaşandığı günlerin bayramlar olduğunu vurguladı.
Milli ve dini birlik ve beraberlik duygularını pekiştiren bayramlardan olan mübarek Kurban Bayramının huzur içinde geçmesini dileyen başkan Çakır, “Dinimizin en önemli iki bayramından biri olan Kurban Bayramı, aynı zamanda ihtiyaç sahiplerinin gözetilmesine, yardımlaşma ve paylaşma alışkanlıklarının yaygınlaşmasına, zengin ve fakirlerin birbirleri ile kaynaşmasına, dargınların barışmasına, sevgi, kardeşlik ve merhamet duygularının kuvvetlenmesine vesile olmaktadır.
Hepimizin ailemiz, akrabalarımız ve dostlarımız ile birlikte geçirmeyi temenni ettiği, birlik, beraberlik, yardımlaşma ve dayanışmanın en güzel örneklerinden olan mübarek Kurban Bayramının, huzur ve mutluluk içinde geçmesi temennilerimle tüm İslam aleminin ve halkımızın bayramını kutluyorum.”dedi.

Önceki İçerikTakip sonuç verdi
Sonraki İçerikMahmutlar Kurban Bayramına hazır