Mahmutlar Post Gazetesi, Mahmutlar Post internet sitesi ve sosyal medya aracılığı ile Mahmutların Koranavirüs haritasının rsemini çekerek halkımızı sık sık uyarıyoruz. Hayat Eve Sığar (HES) uygulamasına göre Mahmutlar Armas Otel çevresinde bulunan 101, 102, 103 sokaklar, Twins Beach Otel çevresi Barboros Caddesi Domino’s Pizza çevresi, PTT çevresi 123. Sokak. Mahmutlar Belediye düğün salonu çevresi 202 Sokak. Kumru Sokak, Oktay Cebeci Cami etrafı. Mahmutlar Halil Ülker İlkokulu, Yukarı Mahalle Cami, Fevzi Çakmak Caddesi’nde yoğun olarak koronavirüs hastası bulunuyor.

TEDBİRİ ELDEN BIRAKMAYALIM

Mahmutlar’da vaka sayılarındaki artış tedirgin etmeye devam ederken Mahmutlar Koruma ve Yaşatma Derneği (MAHKOD) Başkanı Gazetci Mesut İlhan, vatandaşları sık sık uyararak tedbiri elden bırakmayalım uyarılarında bulundu.

İlhan, “Tüm Türkiye’nin savaştığı korona virüs illeti sebebiyle  vatandaşlar zor günler geçiriyor. Riskli alanları harita üzerinden gösteren uygulama Hayat Eve Sığar’a (HES) göre Mahmutlarımız çok aşırı riskli bölge olmasa da virüs her geçen gün artmaya devam ediyor. Mahmutlar’da  geçtiğimiz aylara göre hızla artış gösteren vakalar halkımızı tedirgin etmeye davam ediyor. Halkımız aşı çalışmalarının hızla başlamasını umut ederek tedbirler konusunda birbirilerini uyarmaya devam etselerde bu illet virüs bir şekilde bulaşıyor. Onun için tüm tedbirleri elden bırakmayalım, Maske-Mesafe veTemizliğe çok dikkat edelim” dedi.