MERSİN'İN ANAMUR İLÇESİNDE 11 GÜNDÜR KAYIP OLAN ANTALYA'NIN ALANYA İLÇESİNDEKİ 31 YAŞINDAKİ BİR KİŞİ, UÇURUMUNDA AV TÜFEĞİYLE VURULMUŞ OLARAK ÖLÜ BULUNDU. CİNAYET ŞÜPHELİSİ ÜZERİNE DURAN JANDARMA EKİPLERİ OLAYLA İLGİLİ SORUŞTURMA BAŞLATTI. (ERDAL ANAK/ANTALYA-İHA) Mersin'in Anamur ilçesinde 11 gün önce kaybolan kişi, Antalya'nın Alanya ilçesindeki bir uçurumda av tüfeğiyle vurulmuş halde ölü bulundu. Cinayet şüphesi üzerinde duran jandarma ekipleri olayla ilgili inceleme başlattı.

Kuşyuvasında’da bulunan cesedin alacak verecek cinayet olduğu ortaya çıkmasının ardından gözaltına alınan 7 şüpheliden 3’ü tutuklandı.
Anamur ilçesi Çeltikçi Mahallesi’nde devriye atan jandarma ekipleri, şüphe üzerine bir aracı takibe aldı. Bir süre takipten sonra orman yolunda kontrol etmek için araca yaklaşan ekipleri gören sürücü, karanlıktan faydalanarak araçtan inip, ormanlık alanda izini kaybettirdi. Araç içinde detaylı inceleme yapan ekipler, kan lekeleri, doku parçaları ve ateşli silah izi tespit etti. Bunun üzerine araçta cinayet işlendiği üzerinde duran jandarma, çalışma başlattı.
Anamur ilçe Jandarma Komutanlığı ile Mersin İl Jandarma Komutanlığı tarafından kurulan özel bir ekip, aracın kiralık olduğunu, 1 Haziran’da kaçan şahıs ile birlikte 3 kişinin Alanya’ya gittiğini ancak geri Anamur’a 2 kişinin geldiklerini belirledi. Şüpheliler geri dönmeyen kişiyi öldürmüş olabileceği üzerine duran ekipler, aracı kiralayan ve kaçan şüpheliyi Diyarbakır’da, araç içesinde görülen diğer şüpheliyi ile Anamur ilçe merkezinde yakaladı. Gözaltına alınan şahıslar Alanya’ya giderken yanlarında bulunan Mehmet Ünlü (31) isimli kişiyi alacak verecek yüzünden Mahmutların kuzeyinde bulunan Kuşyuvasında öldürdüklerini, cesedi kısal alana attıklarını itiraf ettiler. Bunun üzerine kiralık aracın GPSS kayıtları incelenerek yapılan arama faaliyetleri sonucunda öldürülen Ünlü’nün cesedini Mahmutların kuzeyinde bulunan Kuşyuvası mevkiindeki uçurum kenarında bulunan ormanlık alana atılmış vaziyette bulundu.
CİNAYETLE İLGİLİ 7 ŞÜPHELİ GÖZALTINA ALINDI
Yürütülen soruşturma kapsamında alacak verecek yüzünden öldürme olayı ile ilgili bağlantısı olduğu tespit edilen 7 şüpheli gözaltına alındı. Yakalanan şüpheliler ve ele geçirilen deliller Alanya ilçe Jandarma Komutanlığı’na teslim edildi.
3 CİNAYET ŞÜPHELİSİ TUTUKLANDI
Karakoldaki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen şüphelilerden 1’i savcılık tarafından serbest bırakılırken, 6 şüpheli ise tutuklanma istemiyle mahkemeye sevk edildi. Sulh ceza hakimliğinde 6 saat süren sorgularının ardından şüphelilerinden 3’ü adli kontrol şartıyla serbest kalırken, diğer 3 şüpheli ise tutuklanarak cezaevine gönderildi.