Alanya Belediyesi tarafından Mahmutlar sahiline yapılan WC’ler ve duşlar kış aylarında magandalar tarafından kapıları kırılarak içerdeki lavabolar ve su muslukları tahrip edilmişti. Ayrıca bu yapıların içerisine giderek tuvaletlerini yapan insan dışkısıyla karşılaşılmıştı.
BELEDİYE TADİLATA BAŞLADI
Mahmutlar Post Gazetesi sahibi bu olumsuzlukları sosyal medya üzerinden gündeme taşımış paylaşımcılar dan tepkiler çığ gibi gelmişti. Haberimizden hemen sonra Alanya Belediyesi Sahildeki WC ve Duşlardaki kendini bilmez insanların yaptığı tahribatı tamir ve tadilatını hemen gerçekleştirerek halkın kullanımına WC ve Duş kabinlerini hizmete açtı. İlhan Mahmutlar halkı çağrıda bulunarak’Mahallemize sahip çıkalım. Değerlerimize zarar verenleri ihbar edelim’ açıklamasında bulundu.
BELEDİYE SAHİLİ TEMİZLİYOR
Alanya Belediyesi sahilde çalışma başlattı. D-400 Karayolundan sahile inme yerlerinde çalışma başlatan Alanya Belediyesi derelerden ve alt geçitlerden sahile uzanan alanlarda da çalışmalar başlattı. Pandemi dönemi nedeniyle bu yıl sahil büfeleri geç açıldığını açıklayan vatandaşlar ” Mahmutlarımız 5 kilometre sahili olan bir bölgedir. Sahilimizi vatandaşlar olarak temiz tutalım. Çöplerimizi kumsala değil çöplere atalım. Sahilimizi nasıl bulmak istiyorsak öyle bırakalım. Her şeyi belediyeye bırakmayalım yardımcı olalım” dediler.