Ramazan Bayramı’nda uygulanacak olan sokağa çıkma yasağı nedeniyle Mahmutlar’da kurulacak olan Cumartesi pazarının günü değiştirildi. Mahmutlar Pazarı; cuma günü hizmet verecek.

 Bayramı’nda Türkiye’nin 81 ilinde korona virüs salgını nedeniyle 4 günlük sokağa çıkma yasağı uygulanacak. Vatandaşların bu süreçte en merak ettikleri konulardan birisi de pazarlar oldu.
Alanya’da kurulacak pazarlar hakkında Alanya Pazarcılar Odası Başkanı Hasan Yiğit ve Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel bir görüşme gerçekleştirdiler. Pazarcılar Odası Başkanı Hasan Yiğit bu haftalık yapılacak olan yeni düzeni anlattı.

Geçici olarak yapılan düzenlemeye göre cuma günü Alanya’da 3 pazar birden kurulacak. Cuma Pazarı, Cikcilli Pazarı ve Mahmutlar Pazarı; cuma günü kurularak yasak öncesi vatandaşların eksiklerini gidermeleri sağlanacak. Pazar programının değiştirilerek vatandaşların mağdur edilmediğini belirten Alanya Pazarcılar Odası Başkanı Hasan Yiğit, manavlarında cumartesi günü saat 17.00’ye kadar açık olacağını söyledi. Başkan Yiğit, destekleri için Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel’e de teşekkür etti.