Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, yaklaşan kurban bayramı öncesi Alanya’da belirlenen kurbanlık satış ve kesim yerleri ile ilgili bilgi verdi. Başkan Yücel, “Mahmutlar’da kurban kesim yeri Sanayi Sitesi’nin güneyinde yapılacak” dedi.
Mahmutlar’da kurban kesim yeri Sanayi sitesi güney kısmında gerçekleşecek. Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel yaklaşan kurban bayramı öncesi Alanya Belediyesi’nce yürütülen çalışmalara değindi. Alanya Belediyesi’nin denetiminde bu yıl 4 ayrı noktada kurbanlık satışı ve kurban kesim hizmeti verileceğini ifade eden Başkan Yücel, “Bu yıl kurban bayramımızı COVID-19 (Yeni Tip Koronavirüs) salgını kapsamında çeşitli tedbirler altında geçireceğiz. Sosyal mesafe kurallarına, kurbanlık sağlık kurallarına ve hijyen kurallarına uygun olarak dizayn ettiğimiz 4 ayrı nokta olan Cikcilli Mahallesi Su Deposu Caddesi Mamadı altında, Mahmutlar Sanayi Sitesi’nin güneyinde, Konaklı Menderes Caddesi’nde ve Demirtaş Atatürk Caddesi’nde olmak üzere 4 ayrı noktada kurbanlık satış hizmeti vereceğiz” dedi.
“KURBAN KESİMİ İÇİN RANDEVU SİSTEMİ UYGULANACAK”
Alanya Belediyesi olarak bu yıl ilk kez randevu sistemi ile 4 ayrı noktada ücretsiz kurban kesim hizmeti vereceklerini ifade eden Başkan Yücel, “Her yıl olduğu gibi, Kurban Bayramı’nın birinci ve ikinci günü 4 noktada ücretsiz kurban kesim hizmeti vereceğiz. Doğuda Mahmutlar, batıda Payallar ve merkezde Eşgilik Düğün Salonu ile Gazipaşa Dolmuş Durağında da kurban kesimi için son hazırlıklarımızı sürdürüyoruz. Bu yıl belediyemizin gerçekleştireceği ücretsiz kurban kesim hizmetimizi COVID-19 pandemisi dolayısıyla randevu sistemi ile gerçekleştireceğiz. Kurban kesimi için randevu alma işlemleri 28 Temmuz’a kadar devam edecek” diye konuştu.