Mahmutlar’da yerleşik yaşayan Rus dili konuşan iş insanları Platform oluşturuldu. Çeşitli aktivitelere imza atacak olan Platform üyeleri ilk aktivitelerini sahili temizlemekle başladılar.
Önderliğini Aigul Konysbayeva’nın yaptığı Mahmutlar Rus Dili konuşan iş insanları Mahmutlar sahilinde mıntıka temizliği yaptılar. Mahmutlar Rus Dili Konuşan iş İnsanları Platformu Önderi Aigul Konysbayeva “Mahmutlar ve Alanya da çeşitli Aktivitelere imza atmak istiyoruz. Bizler Mahmutlar’da yaşıyoruz ve Sahilin düşüncesiz insanlar tarafından pisletildiğini görüyoruz. Rus Dili Konuşan İş İnsanlar Platformu olarak Tüm halkımızı Mahmutları temiz tutmaya davet ediyoruz” dedi.

MAHKOD BAŞKANINA ZİYARET
Rus Dili Konuşan İş İnsanları Platformu, Mahmutlar Koruma ve Yaşatma Derneği (MAHKOD) Başkanı Gazeteci Mesut İlhan’ı ziyaret ederek Platform hakkında bilgiler verdiler ve hangi aktivitelerde bulunacaklarını açıkladılar. Platform Önderi Aigul Konysbayeva “Mahmutlar ‘da yerleşik yaşayan Rus dili konuşan iş insanları olarak bir aydır faliyet yürütüyoruz. Her hafta bir restaurant da toplanarak kahvaltı veya yemek yemekte bir araya geliyoruz. Bu Hafta 30 rus dili konuşan aile olarak Mahmutlar sahilinde temizlik yaptık. Tüm Mahmutlar halkını ‘temiz olalım’ kampanyamıza davet ediyoruz” dedi.