Alanya’daki tüm Mahalleler’de bulunan Otellerdeki doluluk oranı Alanya Turizm Tanıtma Vakfı (ALTAV) tarafından açıklandı. Maalesef Alanya’nın en fazla nüfusuna sahip Mahmutlar en sonda kaldı.
Alanya Turizm Tanıtma Vakfı (ALTAV) Alanya’daki bölgeler arasındaki Otellerin Doluluk oranlarını basınla paylaştı. Yapılan açıklamada Haziran ayında otellerin doluluk oranı en az Mahmutlar’da olduğu belirlendi. Mahmutlar’daki Otellerin %75 oranında dolu olduğunu açıklayan (ALTAV) Başkan yardımcısı Mehmet Dahaoğlu 2019 yılı turizm gelir açısından beklentilerin altında kaldığını açıkladı.
DOLULUK ORANIMIZ NEDEN DÜŞÜK
Mahmutlar Koruma ve Yaşatma Derneği Başkanı Mesut İlhan, “Otellerimizin doluluk oranı niye düşük?” diye sordu. Kendi sorduğu soruya kendi cevap veren Gazeteci İlhan, “Mahmutlar’daki Oteller çok eski ve kapasitesiz. Bazı Otellerimiz 30 yaşında. Bu yaştaki otellerimizin çoğu hiç bir tadilat görmediği için dışarıdan yaşlı olduğu anlaşılıyor. Her şey dahil sistemi ile çalışan otellerimizin mutfağını bile konuşmak istemiyorum. Diğer Mahallerdeki turist kalitesi maalesef Mahmutlar’da olan otellerden daha kaliteli onun için doluluk oranı Mahmutlar’da en altta kaldı” dedi.
MAHMUTLAR EN ALTTA KALDI
Alanya Turizm Tanıtma Vakfı (ALTAV) tarafından araştırılan Haziran ayı Otellerin doluluk oranı Merkez ve Kapanan eski Beldelere göre şöyle açıklandı. Alanya Merkez % 84, Kargıcak % 90, Mahmutlar % 75, Kestel % 89, Oba % 89,Konaklı % 95, Türkler % % 94, Avsallar % 94,İncekum %94 ve Okurcalar 97 olduğu açıklanırken bu Mahallelerin en büyük nüfus Mahmutlar’da bulunuyor ve Alanya’nın en önce Belde olan yeri.
ALANYA’DA TURİSTLERİN MİLLİYETLERİ
Alanya bölgesine hangi milliyetten turist geliyor. Turist envanterini çıkaran (ALTAV) verileri şu şekilde çıkardı. Rusya %40, Almanya %20, Belarus%10, İskandinav %10, Türkiye %5, Polonya %5, diğer %10.

Önceki İçerikÇÖZÜM MASASI’NIN YENİ OFİSİ HİZMETE GİRDİ
Sonraki İçerikBaşkan Ümit Sönmez oldu