Tarihinde ilk kez birinci süper amatör kümeye yükselme başarısı gösteren Mahmutlar spor kulübünün eski başkanı Av Murat Can, Mahmutlar sporun başarılı olacağına inandığını söyledi.
Can, “birkaç maç başarı ya da başarısızlık için ölçü değildir. Lig çok uzun bir maratondur. Mahmutlar spor çok başarılı bir teknik ekibe ve oyuncu kadrosuna sahiptir. Ben onlara inanıyorum mutlaka çok başarılı sonuçlara imza atacaklardır” dedi.
Kendi yönetimlerinde Mahmutların sporda çağ atladığını ifade eden Can, bu başarılarının yönetim olarak kenetlenmelerinin ve maddi manevi fedakârlıklarının ürünü olduğunu belirtti.
Can,”Geçtiğimiz yıl zor şartlarda göreve başladık. Kulübümüzü borçsuz aldık ama çok önemli transferler yaptık. Bu transferleri yaparken yönetim kurulunu oluşturan arkadaşlarımızın maddi ve manevi çok büyük destekleri oldu. Yine Sayın belediye başkanımız Ali Çelik’in önemli katkılarıyla sezon sonunda Mahmutlar spor kulübünü hak ettiği noktaya getirdik. Başarı için çok çalışmak ve fedakârlıkta bulunmak gerekiyor. Hiç bir başarı tesadüf değildir ve kendiliğinden oluşmaz. Ben görevim süresince kulübümüzün birçok giderini kendi imkânlarımla karşıladım. Hiçbir şikâyetim de olmadı. Aldığım görevin sorumluluklarını bilerek bu işe soyunmuştum. Bir yıllık görev süremizde sadece futbolda değil birçok alanda Mahmutların rengi olduk. Mahmutlar sporun eski yöneticilerini buluşturduğumuz bir gece düzenledik. Halkımıza ve çocuklarımıza ücretsiz tiyatro izlettik. Judoda çok önemli başarılara imza attık ve borçsuz bir kulüp bıraktık. Bu gün itibariyle Mahmutlar sporun diğer rakiplerine oranla hiçbir eksiği yoktur. Benim zamanımdaki imkânlar neyse şimdide aynı imkânlar mevcuttur. Mükemmel bir teknik yönetimimiz ve şampiyon bir futbolcu kadromuz vardır. Yani un, şeker, yağ her şey mevcuttur. Geriye sadece helva yapmak kalmıştır. Ben ekibimizin her şeye rağmen başarılı olacağına inanıyorum. Eğer yeni yönetim de buna inanırsa başarı kendiliğinden gelecektir. Her zaman Mahmutlar spor kulübüne destek olacağımı belirtmek istiyorum. Yeni yönetim kurulundaki arkadaşlarımıza canı gönülden başarılar diliyorum. Tecrübelerimizden ve birikimlerimizden faydalanmak isterlerse bu kötü günlerde her zaman yanlarında olacağımı söylemek istiyorum”dedi

Önceki İçerikSır intihar
Sonraki İçerikYaman DP İlçe Başkan Yardımcısı