6 Şubat’ta yapılan Mahmutlar Belediyesi meclis toplantısında bütçe komisyonuna havale edilen maddeler için Meclis üyeleri geçtiğimiz Perşembe günü tekrar toplanarak bütçe komisyonundan çıkan kararları görüştüler.
Saat 10.00’da Belediye Başkanı Ali Çelik başkanlığında toplantıya Meclis üyeleri CHP’li üyeler Av. Murat Can, İbrahim Sayar, AKP’li üye Abdullah Pişkin ve MHP’li üye Ahmet Cebeci katılmadı.
Bütçe komisyonunda görüşülen personellerin maaş artırımı ile ilgili konuya İbrahim Sayar, Mustafa Gezen, Mustafa Şimşek ve Hüsamettin Sarısoy red verirken, AKP’li Komisyon üyesi Erdal Uslu’nun da komisyona katılmadığı açıklandı.
Mustafa Şimşek, Mustafa Gezen ve Hüsamettin Sarısoy zam bekleyen personellerin maaşlarında indirime gedilmesi yönünde komisyonda görüş belirttiler. Sözleşmeli personellerin maaşlarında artış öngören teklif kabul edilmedi.
2. meclis toplantısında yine bütçe komisyonuna gönderilen Zabıta ve İtfaiye birimlerinin zabıta ve İtfaiye müdürlüğü olarak revize edilmesi kararı, bütçe komisyonunda kabul edildi. Bütçe komisyonuna havale edilen taksi ve servis ücretlerinin devirlerinin daha önceki yıllarda 68 bin TL olan taksi devir ücreti 10 bin TL’ye, 60 bin TL olan servis devir ücreti 5 bin TL’ye indirilerek kabul edildi. Ayrıca yine bütçe komisyonuna havale edilen, beldede bulunan otel ve çatı katlarının restaurant ve cafe olarak işletilebilmesi bütçe komisyonunda kabul edildi. Meclis bu kararı da meclis toplantısında olduğu gibi kabul etti.
Haber: Orhan OLGUN

Önceki İçerikBelediye hizmet üretemez hale gelmiş
Sonraki İçerikÖzürlüler için el ele