Kargıcak Belediyesi tarafından yaptırılan yürüyüş yolları sayesinde kabir ziyaretleri daha rahat yapılacak. Yolların yapımında hiç bir mezar zarar görmezken, vatandaşlar mezar ziyaretlerini yaparken artık mezar taşlarının üzerinden geçmek zorunda kalmayacaklarını belirterek Başkan Asiltürk’e teşekkür ettiler
D-400 yolu üzerinde bulunan tarihi Kargıcak Sahil Mezarlığı’nda başlatılan hummalı çalışma tamamlandı. Çevre düzenlemesi yapılan mezarlıkta yürüyüş yolları da yapıldı. Belediye işçileri tarafından temizlenen mezarlığın çevresi ve içi, farklı bir görünüme kavuştu.
Belde imamları ve vatandaşlarla birlikte mezarlıkta incelemelerde bulunan Kargıcak Belediye Başkanı Zihni Asiltürk, çalışmaları yerinde inceledi. Geçmişe her zaman sahip çıkılması gerektiğini belirten Başkan Asiltürk, “Öncesinde mezarlığın içersi makilik ve düzensizdi. Bu yüzden istemeden mezarların üzerinden geçiliyordu. Bunun önüne geçmek için çevre düzenlemesini yaparak yürüyüş yolları yaptık. Ayrıca mezarlığımızda boş alanda açılmış oldu. Şu anda beldemize yetecek kadar boş mezar alanımız mevcut” dedi. İncelemelerin ardından cami imamları tarafından Kuran-ı Kerim okundu.

Önceki İçerikAydoğan ve Çakır TRT’de
Sonraki İçerikYöneticilerin ilgisizliği