MHP’nin 4 Kasım’daki 10. Olağan Kongresi’nde Kargıcak Belediye Başkanı Zihni Asiltürk ve MHP Mahmutlar Belde başkanı Hasan Basar delege olarak oy kullanacak. Alanya’dan delege olarak İlçe Başkanı Cafer Uyar, 23. Dönem Milletvekili Hüseyin Yıldız, İncekum Belediye Başkanı Fahri Baysal, Konaklı Eski Belediye Başkanı Ali Şahin, İlçe Başkan Yardımcısı Hilmi Er, Mahmutlar Belde Başkanı Hasan Basar, Kargıcak Belediye Başkanı Zihni Asiltürk ve Alanya Ülkü Ocakları Başkanı Mustafa Toksöz katılacak. Uyar, hangi adayı destekleyeceklerine karar vermek için erken olduğunu söyledi.
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) 4 Kasım 2012 Pazar günü 10. Olağan Kongresi’ni gerçekleştirecek. Kongreye iki aydan az bir zaman kala genel başkan adayları delegelerinin nabzını yoklamak için il, ilçe teşkilatları ziyaretleri düzenliyor ve açıklamalarında mevcut yönetimi eleştirerek vaatlerde bulunuyorlar. Mevcut Genel Başkan Devlet Bahçeli’nin yanı sıra diğer adaylar arasında Yusuf Ziya İrbeç, Koray Aydın, Levent Temiz, Ahmet Çakar gibi isimler yer alıyor. Muhtemel genel başkan adaylarının destek arayışına bazı teşkilatlar açık açık karşılık vermeye başladı. Özellikle bazı il teşkilatları destekleyecekleri isimleri açıkladı.
‘KARAR VERMEK İÇİN ERKEN’
Kongrede genel başkan için oy kullanacak 8 delegesi bulunan MHP Alanya İlçe Başkanı Cafer Uyar ise karar vermek için henüz erken olduğunu söyledi. Aday çokluğunu değerlendiren Uya, “Demokrasiye inanan bir partiyiz. Devlet Bey aday olmak isteyenleri teşvik ederek ‘Demokrasi Şöleni yapacağız’ demişti. Bu kongrede demokrasi şöleni olacak ve MHP daha da güçlenerek çıkacak” dedi. Antalya toplam 48 delege ile kongreye gidecek. 48 isimden 8’i Alanya’dan. Bu isimler şöyle: İlçe Cafer Uyar, 23. Dönem Milletvekili Hüseyin Yıldız, İncekum Belediye Başkanı Fahri Baysal, Konaklı Eski Belediye Başkanı Ali Şahin, İlçe Başkan Yardımcısı Hilmi Er,  Mahmutlar Belde Başkanı Hasan Basar, Kargıcak Belediye Başkanı Zihni Asiltürk, Alanya Ülkü Ocakları Başkanı Mustafa Toksöz.

Önceki İçerikPamuk ipliğine bağlıyız
Sonraki İçerikTok Mahmutlarlı oldu