Mahmutlar Cumhuriyet Mahallesi Muhtarı Ahmet Top’tan, Mahmutlar Belediyesine 7 maddelik ültomaton gibi eleştiriler geldi. Top, Sahil pisliği, sahil yolunun keşmekeşliği, yayladaki şaibeli kadastro çalışmaları, tasmasız sokak köpekleri, Okul yollarının bakımsızlığı, mikrop yayan çöp bidonları ve su paralarının pahalılığı eleştirdi.
Muhtar, basın bildirisine şöyle başladı.  
 1 – Kumsalımıza gereken önem neden verilmiyor? Kumsal naylon, pet şişeler, bira, soda şişeleri, ot, çalı, kuruyemiş, meyve kabukları, mangal kömür artıkları ile dolu maalesef rutin temizlik yapılmıyor, halkımızın bazıları neden çevremize gerekli duyarlılığı göstermiyor. Çevremizin temiz korunması için gerekli hassasiyeti göstermiyor. Mahmutlar2ın haricindeki tüm beldelerde sahil turizm sezonuna hazırlanırken, bizim sahilimiz içler acısı. Yetkililere sormak istiyorum, “Bizim turizm anlayışımız bu mudur?” buysa çıksın bir yetkili “evet bizim turizm anlayışımız bu” desin.
2- Sahil yolunun bu keşmekeş durumu ihalenin iptal olmasıyla daha da belirsiz hale geldi.  Şimdi ne olacak, çalışmalar duracak mı, neden tedaş ile diyalog kurulup orta refüjün ışıklandırılmaları yapılmıyor?  Kestel ve Kargıcak’ta karayolları yoğun bir çalışma yapıyor, niçin Mahmutlar’da çalışmalar ağır aksak ve yavaş ilerliyor. Acaba nedeni Kestel ve Kargıcak Belediyesi’nin ihale yapmaması mı? O zaman insana sormazlar mı neden Mahmutlar Belediyesi ihale yaptı? Neden iptal oldu? Acaba karayollarının üslendiği işe  Mahmutlar Belediyesi karıştığı için mi bu işler yavaşladı, yoksa böyle kalacak mı?
3-  12 Mayıs saat 11’de yaylalarımızdaki kadastro çalışmalarına yapılan itirazların toplantısı neden çay arası yaylası’nda yapılıyor? Niçin Mahmutlar Belediye düğün salonunda yapılmıyor? İnsanların hem vakti, hem maddiyatı gereksiz yere harcanıyor.
Ayrıca yapılan bilgilendirme toplantısının sonucunda anlaşılan çoğu itirazların gündeme alınmadığı, eksik olduğu, bazı şahısların davalı olduğu halde, örnek 270 dönüm mahkemeli olan bir yer 26 dönüm kendine, 26 dönüm kardeşine yazılıp geriye kalanı davalı bile görünmüyor. Bu mirasçı Alanya kadostra müdürlüğüne yaptığı itiraz dilekçesini verip, numarasını aldığı halde itirazı dikkate alınmadığını dile getirip savcılığa bildireceğini hakkını arayacağını söyledi. Ve bu toplantıda yaylalarımızda kaç dönüm mera  köy boşluğu belediye tüzel kişiliğe ve derneğe ayrılan miktarın açıklanmadığı bilgilendirmenin yapılmadığı düşündürücüdür.
4- Belde de yıllardır çözülemeyen sorunlardan birisi sokaklarda dolaşan tasmasız köpeklerdir.  Bu köpeklerin çevreye verdiği rahatsızlık bu güne kadar basın yoluyla ve her platformda dile getirmemize rağmen, yetkililerin sanki eli kolu bağlıymış gibi bu görüntülere umursamaz davranması Mahmutlar halkını çileden çıkarıyor. Bu köpeklerin toplanıp köpek çiftliğine belediye tarafından teslim edilmesi gerekir veya Belediye olarak hayvan barınağı yapılmalıdır.
5- Beldemizde bulunan Cumhuriyet Mahallesi, 50. Yıl Ahmet Keşoğlu İlköğretim Okulu ve Yeni Mahalle İlköğretim Okulu yollarının toz, çamur ve delik çukurların tamirinin neden yapılmadığı ve sulanmadığı, öğrenci velilerimiz tarafından muhtarlığımıza sık sık şikâyet edilerek, bilgimize sunuluyor. Bu bilgileri yetkili mercilere defalarca iletmemize rağmen hiçbir işlem yapılmamasını Mahmutlar Halkının takdirine bırakıyorum.
6- Beldemizde bulunan çöp bidonları bakımsız, çürümüş, boyasız ve delik olduğu görüntüsünden bellidir. Bu görüntüyü gören Belediye yetkilileri ilgisiz bir vatandaş gibi bakıp, geçmesini abesle iştigal buluyorum. Çöp bidonları tepeleme çöp dolmasına rağmen bazen günlerce alınmıyor. Bu tür çöp bidonları çevreye mikrop saçtığı gibi sivrisineğin üremesine yol açıyor. Belediye’nin uygulamaya koymak istediği her apartmana bir çöp konteynırı projesi maalesef tutmamıştır. Çünkü her apartman çöp bidonlarını cadde üzerine koyarak maalesef Mahmutlar çöp şehri haline gelmiştir. Her apartmana bir çöp konteynırı projesinde çöp konteynırının o apartmanın kullanım alanı içerisinde bulundurulursa, bu görüntülerin hepsi kaybolur ve proje layığı ile uygulanır.
7- Mahmutlar Belediye Başkanı Ali Çelik, 2009 yerel seçimlerde içme sularının çok pahalı olduğunu eğer göreve gelirsem su paralarında hatırı sayılır bir indirim yapacağını Mahmutlar Halkına söz vermişti. Mahmutlar Cumhuriyet Mahallesi muhtarı olarak, Mahmutlar Belediye Başkanı Ali Çelik’e şimdi soruyorum, “Niçin su paraları indirilmedi?” Halkımın sorunlarını gerek basın yolu ile gerek ilgili mercilere dilekçe yazarak ilgililere aktarıyorum. “Mahmutlar Cumhuriyet Mahallesi muhtarı olarak, halkımın sesi olmaya, sorunların çözümü için söylemlerime devam edeceğim. Ben halkım için varım diyorum, cennet gibi bir beldede yaşadığımızı unutmayalım, gereken hizmetin verilmesi Mahmutlarımız’ın temiz yeşil modern turizme yakışır, bir belde için birlik olalım, hepimiz duyarlı olalım, yapıcı olalım” diyen muhtar Ahmet Top’un, toplum bilincine ne kadar önem verdiğini ve takdir edilecek bir yönetici olduğunu Mahmutlar Post Gazetesi olarak altını kalın çizgi ile çizmek istiyoruz.

Önceki İçerikİLK UÇUŞ İPTAL
Sonraki İçerikŞimşek’ten Deniz Gezmiş’e dua