Yaylalı, Kestel ve Kargıcak Mahalle Muhtarları çalışmaları ile halkın takdirini kazanmayı başardılar. Resmi merciler ile halkının arasında köprü olmayı bilen Muhtarlar vatandaşlarına hizmet de sınır tanımıyorlar.
Yaylalı Muhtarı Sait Şahin, Yaylalı Mahallesinin Yaylası olan Boyalı Yaylasına (Karaman sınırında) CK Akdeniz Elektrik Kurumuna Elektrik direklerini diktirdi ve Yaylanın tüm mevkilerini aydınlattı. Kestel Mahalle Muhtarı Muhterem Şimşek, Koronavirüsü nedeniyle Kiraya verdiği Dükkanlarından Kira almayacağını duyurdu ve bahçesinden Meyve ve Sebze toplayarak Mahallesindeki ihtiyaç sahiplerinin evlerine tek tek teslim etti. Kargıcak Mahalle Muhtarı Muammer Asiltürk ise Kargıcak’lı vatandaşlarının sulama suyu abone sözleşmesini sulama birliği memurları ile evlere kadar gelerek imzalatmayı başardı.
ŞAHİN GÖNÜLLERDE TAHT KURDU
Yaylalı Muhtarı Muhtarlık yaptığı dönemlerde gece gündüz çalışarak halkının gözünde taht kurdu. Mahallesine 2 cami, Düğün salonu, Çocuk Parkı, Sıcak asfalt, Kamera gibi önemli çalışmalar yapan Muhtar Şahin, Yaylalı Mahallesinin Yaylası olan Karaman sınırındaki Boyalı Yaylasını Elektrik ile tanıştırdı. Tüm resmi kuruluşlar ile arasındaki diyaloğu iyi tutmasını bilen Şahin bölgenin en gözde muhtarları arasında yer alıyor. Muhtar Şahin, “Boyalı yaylamızda Demir direkler bitti, teller çekildi. Köy içi, Akmuarönü, Karamuar mevkilerine enerji verildi çok şükür. Tüm ekiplere sonsuz teşekkürler” açıklamasında bulundu.
ŞİMŞEK ÖRNEK OLDU
Kestel Mahallesi Muhtarı Muhterem Şimşek, Korona virüs salgını kapsamında 3 ay boyunca kiracılarından kira almayacağını söyledi. Kendisinin de kiracı olduğunu belirten Şimşek sosyal medya hesabından yaptığı videolu paylaşımda, “Çok değerli dostlarım lütfen kiracılarımıza yardımcı olalım. Herkes gücüne göre yardımcı olsun. Destek veren varsa bu videoyu paylaşsın. Evde kal Türkiye’m” dedi. Ayrıca Kestel Mahallesi Muhtarı Muhterem Şimşek kendi bahçesinden topladığı Meyve ve Sebzeleri mahallesindeki ihtiyaç sahibi kişilerin evlerine taşıyarak Mahalle halkının takdirini kazandı.
ASİLTÜRK KÖPRÜ OLDU
Kargıcak’ da Mahalle Muhtarı seçildikten sonra harıl harıl çalışan Muhtar Asiltürk, halkıyla resmi daireler arasında adeta köprü olmasını bildi. Mahallesindeki Okullar, Camilere başta olmak üzere Alanya Beş önemli çalışmalara imza atan Muhtar Asiltürk, vatandaşları kuruma değil, Belediyesiyle kurduğu sıcak ilişkiler nedeniyle asfaltsız ve kötü durumdaki tüm yolları asfaltlattırdı. Muhtar Asiltürk, Korona Virüsü tedbirleri kapsamında tarımsal sulama aboneliği için evrakları hazır olmasına rağmen evden çıkamayan 65 yaş üstü ile kronik hastalığı bulunan vatandaşların bu işlemlerini Alanya Sulama Birliği çalışanları ile evinde yapılmasını sağladı. Muhtar Asiltürk, “Vatandaşlarımızın tarımsal sulama aboneliği için evrakları hazırdı ama evlerden çıkamıyorlardı. Biz de o vatandaşlarımızı kuruma göndermek yerine Sulama Birliği ile görüşme yaparak, abonelik işlemleri için her bir vatandaşımızın evine giderek, orada yapmayı uygun bulduk. Bize bu konuda anlayışla yaklaşıp, yardımcı olan Başkan Gökhan bey ve Fatih beye teşekkür ederim” dedi.