DSC_0009Mahmutlar’da uzun bir süredir sürekli bir şekilde muz hırsızlığı yapıldığı haberlerini okuyordunuz.. 2 dönem muhtarlık ve bir dönem AK Parti’de Belediye Meclis üyeliği görevinde bulunan Cengiz Uğurkutu, hırsızları kendi bahçesinde hırsızlık anında yakaladı.
Uğurkutu ve arkadaşları tarafından muz bahçesinde yakalanan Emre Ç, ve Oğuz Ö, olay yerine çağrılan jandarmaya teslim edildi. Planlı hırsızlık yaptığı tespit edilen hırsızlık zanlıları olay için kullandıkları KİA Motors adlı pikap aracın plakasının bir harfini kağıt bantla kapattıkları görüldü. Muhtemel bir kameraya yakalanma riskini ortadan kaldırmak isteyen zanlılar 07HUH 56 nolu plaka numarasının 07 UH 66 olarak beyaz ve siyah bantlarla değiştirildiği görüldü.
UĞURKUTU, “TESPİT EDİP ÇALIYORLARMIŞ”
5 defa bahçesinde hırsızlık olayını yaşadığını belirten Cengiz Uğurkutu, “Bundan önce 4 defa muz bahçemden muz meyvelerim çalındı. Bunları daha önce sosyal medyadan paylaşımcılarımla paylaştım. Olay günü akşam bahçemde hırsızlara karşı önlem almak ve bekçilik yapmak için oğlum, eşim ve arkadaşlarımla bahçeme gittim. Bahçemin içinde iki araç olduğunu gördüm bir aracın muhtemel gözcü olduğunu sanıyordum bizleri fark eden diğer araç kaçtı. Muz hırsızları hangi muzları çalacaklarını gündüzden tespit ettiklerini belirledik. Kaliteli muz dallarının altındaki tomcukları kesip gece zaman kaybetmeden muz dallarının kesip araçla götürüyorlarmış” dedi.
Zanlılar denetimli serbestlik yasasından yararlanılarak serbest kaldılar.

Önceki İçerikGüney, “90 kişilik otobüs gelecek”
Sonraki İçerikHastane yeri bizde var!