İkinci dönemin başında, Mahmutlar Kılıçarslan İlköğretim Okulu’nda başlayan ’40 Dakika Ders 40 Dakika Teneffüs’ uygulamasının sorunsuz gittiğini belirten İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Er, “Öğrencilerimiz eğlenerek öğreniyorlar, uygulamadan çok mutlular” dedi.
Milli Eğitim Bakanlığı’nın 2023 eğitim vizyonunda yer alan teneffüs saatlerinin artırılmasıyla ilgili Antalya İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün ‘Okul 2023′ projesi kapsamında ’40 Dakika Ders 40 Dakika Teneffüs’ uygulaması 2018-2010 eğitim-öğretim yılının ikinci döneminde başladı. Uygulama Antalya’da 14 okulda hayata geçirilirken, 14 okulun içinde Alanya’da, Mahmutlar Kılıçarslan İlköğretim Okulu da yer aldı. Uygulama, 2019-2020 eğitim öğretim yılının sonuna kadar devam edecek.
‘EĞLENEREK ÖĞRENİYORLAR’
4 Şubat Pazartesi günü başlayan uygulamanın şuna kadar sorunsuz gittiğini ve öğrencilerin benimsediğini belirten İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Er, “Uygulamadan hem öğrencilerimiz, hem velilerimiz, hem de öğretmenlerimiz memnunlar. Çocuklarımız eğlenerek öğreniyorlar. Bu proje Milli Eğitim Bakanlığı’nın 2023 eğitim vizyon programı çerçevesinde Antalya’nın üstlendiği bir proje. Şuan Antalya’da 14 tane okulda uygulanıyor. Bu okullardan bir tanesi de Mahmutlar Kılıçarslan İlköğretim Okulu. Hem il proje yürütücümüz, şube müdürümüz Murat Kortuk bey ile hem de kendi şahsi olarak okulumuza giderek yerinde görüyoruz. Okulumuzda kendim de ders anlattım. Çocuklarla yapmış olduğum konuşmada çok mutlu olduklarını, eğlenerek öğrendiklerini ifade ettiler. Proje de her şey yolunda gidiyor” dedi.

Önceki İçerikEN GÜZEL BALKON-BAHÇE YARIŞMASI İÇİN BAŞVURULAR BAŞLIYOR
Sonraki İçerikDuraklar temizlendi