Babası Raif Karagöz’ ün ardından Sosyal medyada anılarını anlatan oğul Mehmet Can Karagöz, “Babam aramızdan ayrılırken kendisinden beklendiği gibi birleştirerek, barıştırarak gitti” dedi.
CHP’nin Alanya’daki sembol isimlerinden olan Raif Karagöz aramızdan ayrıldı. Alanya halkı bu önemli şahsiyet için gözyaşı döktü ve üzüldü. Hiç kimse evlat gibi üzülemez elbet. CHP Antalya İl Başkan yardımcısı Mehmet Can Karagöz, Babası Raif Karagöz ‘ün ardından sosyal medyada hem Cenaze ile ilgili Teşekkürlerini bildirdi hem de Babası ile ilgili anılarını dile getirdi.
SİYASETİ AYRIŞTIRICI OLARAK GÖRMEDİ
Mehmet Can Karagöz “Bu zor günümüzde gerek bizzat yanımızda olarak gerekse arayarak acımızı paylaşan tüm dostlarımıza teşekkürü borç biliriz.
Sevgili babamız her koşulda adil olmaya özen gösterdi. Bilerek asla kalp kırmadı. Hiç kimseyi geri çevirmedi. Arkadaşlıkları, dostlukları her zaman maddiyattan üstün tuttu. İnsanları köylü – şehirli, zengin – fakir, sağ görüşlü – sol görüşlü gibi kavramlarla kategorize etmedi. Siyaseti ayrıştırıcı bir araç olarak görmedi ve bu inancından hiç vazgeçmedi. Çünkü sadece siyasi kimliğinden ibaret değildi.
O, aramızdan ayrılırken, tam da kendisinden beklendiği gibi birleştirerek, barıştırarak yolculandı.
HER KESİME TEŞEKKÜR ETTİ
Vefatından bugüne kadarki süreçte yanımızda olan ve taziyelerini ileten Bakanımız Sn. Mevlüt Çavuşoğlu’na, Genel Başkanımız Sn. Kemal Kılıçdaroğlu’na, önceki Genel Başkanımız Sn. Deniz Baykal’a, Antalya’nın doğusu, batısı ve merkezinden isimlerini sayamadığımız Siyasi Parti başkanları ve yöneticilerine, milletvekillerine, Sayın Büyükşehir ve Alanya Belediye Başkanımıza ve başkanlarımıza, meslek odaları başkanları ve temsilcilerine, Alanyaspor Kulübüne, cenazemiz öncesi anma programı düzenleyen Antalya Barosu ve temsilciliğine ve bu anıları büyük bir emekle ölümsüzleştiren Alanya basınının değerli yayın organlarına,
En çok da bir bardak çayı hatır bilip sevgili babamıza koşan, tüm siz değerli dostlarımıza, babamız ve ailemiz adına tekrar teşekkür ederiz.
İnsanlar güzel anılarda hatırlanmalıdır. O nedenle aile albümümüzden pek bilinmeyen fotoğrafları paylaşmayı, öyle hatırlanmasını istedik. Raif Karagöz’ün hatırasına saygıyla, o’nu fiziken ebediyete uğurluyor, fikren kalbimizde ve zihnimizde taşıyoruz.
Tüm dostlara saygılarımızla” açıklamasında bulundu.
KARAGÖZ BAŞKAN YARDIMCISI OLDU
Öte yandan CHP Antalya İl Yönetim Kurulu, Alanya, Gazipaşa ve Manavgat’ta partinin tüm sorumluluğunu Mehmet Can Karagöz’e verdi
Babası Raif Karagöz’ün cenaze töreni nedeniyle İl Yönetim Kurulu toplantısına katılamayan Avukat Mehmet Can Karagöz’ün de CHP İl Yönetimi’ndeki görevi belli oldu. CHP Antalya İl Başkanı Nusret Bayar, Alanya, Gazipaşa ve Manavgat’ta örgütlenmeden sorumlu olarak Mehmet Can Karagöz’e İl Başkan Yardımcılığı görevine getirdi.