Hayırsever Oktay Cebeci ailesi tarafından Mahmutlar Yeni Mahalle’de yaptırılan Oktay Cebeci Camii inşaatının dış duvar sıvası hızla ilerliyor.
2012 yılının Ocak ayının son günlerinde kalabalık bir topluluk tarafından temeli atılan camii inşaatının kubbesi ve 2 minaresi ile birlikte 3 ay gibi kısa bir sürede bitirildi. Mahmutlar yeni mahalle halkı Camii inşaatının beklenen süreden önce bitirileceği ve ibadet yapılmaya başlanacağı için Oktay Cebeci ve ailesine teşekkür ederken 3 aylara girdiğimiz şu günlerde caminin alt bölümünde bulunan alanın ramazan ayına kadar bitirilip ramazanda ibadetlerini Oktay Cebeci camisinde yapmak istiyoruz dediler. Vatandaşlar “Camii inşaatı hızla ilerliyor. Çalışmaları yakından takip ediyoruz, 3 aylara girdik ramazanda ibadetimizi burada Oktay Cebeci Camisinde yapmak istiyoruz. Caminin alt bölümündeki alan bitirilirse yeni mahalle halkı olarak çık memnun oluruz” dediler
MODERN CAMİİ ÖRNEKSİZ OLACAK
1500 kişinin aynı anda ibadet yapabileceği modern caminin zemin katında 200 metrekare dershane, 130 metrekare lojmanın yanı sıra depo, 8 tuvalet ve gasilhane bulunacak.
Mahmutlar Belediye Başkanı Ali Çelik, beldenin bu tür yatırımlara ihtiyacı olduğunu belirterek, “Yeni Mahalle Camisi’nin yerine yapılan caminin proje ve yapımını üstlenen hayırseverler Oktay Cebeci, Ahmet Cebeci ve Ayhan Cebeci’yi gönülden kutluyorum. Estetik açıdan güzel bir görünüme sahip olacak caminin yapımı sırasında emeği geçecek herkese şimdiden teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

Önceki İçerikDostlar işbaşında görsün
Sonraki İçerikNene Hatun parkı açıldı