Quick Sigorta’nın Mahmutlar’a yaptırdığı İlkokulu inşaatı Koronaya takıldı. Mayıs 2020’de İnşaatın bitmesi planlanıyordu ama inşaat devam ediyor.
Quick Sigorta İlkokulu inşaatı Korona Virüsü engel oldu. Yetkililerin 2020 yılı Mayıs ayında inşaatı tamamlanır, Okul kullanıma hazır hale gelir açıklaması Korona yüzünden gerçekleşemedi.
Mahmutlar da temeli atılan Quick Sigorta tarafından temeli atılmıştı. İlkokulun inşaat çalışmaları tüm hızıyla sürsede açıklanan tarihe inşaat bitirilemedi çünkü dünyayı saran Korona virüsü inşaat ta çalışan ekibinde yavaşlamasına neden oldu.
ARALIK 2019 DA TEMELİ ATILMIŞTI
Mahmutlar Göleviz mevkisinde yapımı devam eden İlkokul inşaatının temeli 6 Aralık 2019 tarihinde başlamıştı. Ocak 2020 tarihinde açıklamalarda bulunan Matger İnşaat Genel Müdürü Ahmet Babacan 32 derslikli okulun yapımı Mayıs 2020 de bitecek açıklaması yapmıştı. Matger İnşaat Genel Müdürü Ahmet Babacan, “Mayıs 2020 ayı içinde tamamlanmasını öngörüyoruz. Bugüne kadar planlanan inşaat takviminde bir aksama olmadı” ifadelerini kullanmıştı.
EĞİTİME VERDİĞİMİZ ÖNEM SÖZDE KALMAZ
Quick Sigorta Genel Müdürü Ahmet Yaşar ise 2020 ayında yaptığı açıklamada “Kuruluşumuzdan bu yana verdiğimiz sözleri tutan bir çalışma anlayışımız vardı. Bu aynı zamanda sigortacılık dışındaki çalışmalarımız için de geçerli. Eğitime verdiğimiz önemin sözde kalmaması için kararını aldığımız ve tüm acentelerimizin adına yapımına başladığımız İlkokulun çalışmaları tüm hızı ile sürüyor. Mayıs ayı itibarı ile inşaatın tamamlanmasını bekliyoruz. Okul kullanıma hazır hale geldiğinde yine hep birlikte bunu kutlamak için Alanya’da buluşacağız” diye konuşmuştu.