12 Eylül 2010’da safari cipine çarparak Letonyalı iki turist ve cip sürücüsünün hayatını kaybetmesine neden olduğu ileri sürülen otomobil sürücüsü 5 Yıl 6 Ay 20 gün hapis cezasına çarptırıldı.
Alınan bilgiye göre duruşma, 2’nci Ağır Ceza Mahkemesi’nde Emine Talay Yavuz başkanlığında görüldü. Duruşmaya tutuklu olarak yargılanan otomobil sürücüsü Hasan Dağlı ile kazada hayatını kaybeden Letonyalı turistler Liena Aksika, Maruta Aksika’nın avukatları ve cip sürücüsü Şadi Çetin’in de avukatı hazır bulundular. Karar duruşmasında  sürücü Hasan Dağlı, “taksirle üç kişinin ölümüne neden olmak ve birden fazla kişinin yaralanmasına sebebiyet vermek” suçlarından 5 Yıl 6 Ay 20 gün hapis cezasına çarptırıldı.
OLAYIN GEÇMİŞİ
Kaza, Alanya’da D-400 Karayolu Dinek mevkiinde meydana gelmiş, Hasan Dağlı’nın (28) kullandığı 07 NKH 18 plakalı otomobil, önünde giden ve turist taşıyan Şadi Çetin (36) yönetimindeki 07 NHZ 10 plakalı safari cipine çarpmıştı. Önce bariyerlere çarpan cip takla atarak ters vaziyette durmuş, safari dönüşü turistleri otellerine götürürken kaza yapan cip sürücüsü Şadi Çetin ve cipte bulunan yolculardan Letonya uyruklu Liena Aksika (27) ile annesi Maruta Aksika (65) da hayatını kaybetmişti. Kazada yaralanan Hollandalı Thea Coanen (50), John Coanen (51), Adrıanus Dewith (59), Matilda Abramsen (60), Belçikalı Piter Paelinck (29) ve Dergis Valeria (20) ve Olegs Dervu (40) kaldırıldıkları hastanelerde tedavi altına alınmışlardı.

Önceki İçerik‘DML’ sektörü buluşturdu
Sonraki İçerikTecavüz iddiasından tutuklandı