Yaz ayında 120 bin nüfusa erişen TUİK raporuna göre 34.975 nüfusu bulunan Alanya’nın en büyük Mahallesi Mahmutlar’da futbol sahası yok. Mahmutlarspor Süper Amatör Ligde Kestelspor ile aynı ligde iken Kestelspor Alanya Milli Egemenlik Stadında, Mahmutlar, Kestel Stadında top oynuyor. Bu bir çifte standart değil de nedir?

‘Mahmutlar’da saha yapılacak yer yok yer bulun hemen saha yapalım’ diyen Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel’e Mahmutlarspor Başkanı İnşaat Mühendisi Yılmaz Bağışlar, “Mahmutlar’da yer var yeter ki yapılsın” dedi.

BÜYÜKŞEHİR NEYİ BEKLİYOR

Antalya Büyükşehir Belediyesi Başkanı Menderes Türel Cezaevi yanında bulunan arsayı Alanyaspor için tesis yapma sözü vermişti. Verilen söz üzerine 3 defa tarih değişti. En son, ‘1 Ekim 2019 yılında temel atacağız’ açıklaması yapan Türel’in 4 günü kaldı. Mahmutlar halkı 4 gün sonra Türel’in temel atmasını bekliyor.

BAĞIŞLAR, “YETKİLİLERE YERİ BİLDİRDİK”

Mahmutlarspor için Kestel sahasının yetersiz olduğu ligin ilk maçında ortaya çıktı açıklaması yapan Bağışlar “Mahmutlar’da takıma tesis kazandırmak ve altyapısıyla gelişen bir Mahmutlarspor kurmak en büyük hedefimdir” dedi. Mahmutlarspor Kulüp Başkanı İnşaat Mühendisi Yılmaz Bağışlar, Mahmutlar’da saha yapımı için yer yok dedikodularını belgeleri ortaya koyarak boşa çıkardı.

“YER HAZIR DESTEK BEKLİYORUZ”

Alanya ilçesi Mahmutlar Mahallesi 901 ada 1 parsel de yaklaşık 20 dönüm arazi olduğunu ve şu an Karayolları müteahhitti tarafından şantiye lojistik alanı olarak kullanıldığını belirten Bağışlar, “Burası yaklaşık olarak 100×200 mt. ebatlarında ve profesyonel futbol sahası tribün soyunma odaları vs için çok müsait bir alan. Belediye yetkilileri spor müdürlüğü ile gerekli görüşmeleri yaptık ve yeri bildirdik ve destek bekliyoruz” dedi.

HALK SOSYAL MEDYADAN SAHA İSTEDİ

Alanya’nın en büyük Mahallesi olan Mahmutlar’da gençlere spor yapılabilecek alanların olmaması vatandaşlara ‘Yuh’ dedirtti. Antalya Süper Amatör ligde mücadele eden Mahmutlarspor iç saha maçlarını yıllardır Kestel sahasında oynuyor. Aynı ligde bulunan Kestelspor Milli Egemenlik Stadyumunda iki yıldır maçlarını oynarken Mahmutlarspor’ın Kestel sahasında oynatılması ise çifte standart olarak görülüyor. 34.975 resmi nüfuslu Mahmutlar’da spor sahasının olmayışına Mahmutlar halkı, “Artık yeter’ diyoruz açıklaması yaparken, Mahmutlarspor’u destekleyen Kasırga taraftar grubu lideri Ümit Sönmez, “İlerleyen günlerde bu konuda topluca bir açıklama yapacağız. Artık kendi şehrimizde kendi sahamızda maçlarımızı oynamak istiyoruz açıklaması yaptı.

Mahmutlar Post Gazetesi internet sitesinden yayımlanan habere yorum yapan okuyuculardan Orhan Gnd, “Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel Mahmutlarspor için Mahmutlar’a saha yapacağı sözü vermişti ama… derken İsa Yaman, “Sahipsiz semtin sahipsiz halkıyız biz. Merak etmeyin seçim geliyor Antalya Büyükşehir de, Alanya Belediyesi de hizmet yapmadı. Seçimde gelirler bizden oy isterler, sizde Mahmutlar’a ne yaptınız?” diye sorun lütfen” dedi.

HEP SÖZ VERİLDİ YAPILAN BİR ŞEY YOK”

Orhan Gnd adlı vatandaş ise tekrar, “Mahmutlar’a gelen her bürokrat seçim vaadiyle Mahmutlart’a yok efendim şunu yapacağız, bunu yapacağız’ diye Mahmutlar halkına boş vaatler verdiler. Hatırlatalım da seçim günü inşallah cevabını verirsiniz.

1-Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, “Mahmutlar’a 5000 kişilik Spor Salonu.

2-Menderes Türel: 248 dönüm üzerine Alanyaspor tesisleri, otogar ve sosyal tesisler.

3-Adem Murat Yücel: Mahmutlar’a büyük düğün salonu ve kültür Merkezi ayrıca Mahmutlar’a mükemmel bir futbol sahası yapma sözü vermişti.

4 Mehmet Şahin, “Mahmutlar’a Noter, Fakülte gelecek” demişti. Lütfen Mahmutlar halkı ve ileri gelenleri bu sözleri unutmayalım.

“İSYAN İSYAN İSYAN”

Eski Muhtar ve Meclis Üyesi Cengiz Uğurkutu, “Mahmutlar sahayı ne yapacak? Alanya’nın çöplüğüyüz ya. Cezaevi, indirici trafomuz var ya” derken, Mehtap Kaya, “Mahalle, semt, apartman, sokak mühit vs. gibi anlayışlarımız kalmadı. Yabancılaşmış ruh bir haliyle yaşıyoruz. Ne gençler, ne yaşlılar sohbet, spor, kültür alanı bırakıyoruz. Varsa yoksa restaurant, mağaza ve olmazsa olmaz rezidanslar kayıp hayatlar yaşanıyor ve kayıp ruhlar çok üzülüyorum” dedi. Soner Uğurkutu, “Kestel’e fakülte üniversite yapılır Mahmutlar’a boklu arıtma ve cezaevi yapılır. İnsan birazda halkını düşünür, hazine arazilerini talan ettiler saha için yer mi bıraktılar” açıklamasını yaptı.

Mahmutlarspor Başkanı Yılmaz Bağışlar, “Mahmutlar Mahallesi 901 ada 1. Parselde yaklaşık 20 bin m2 abatları saha yapımına uygundur. Söz konusu olan şuan müteahhit firma lojistik alanı olarak kullanmaktadır. Yapılacak ikili görüşme ile kısa sürede arazi boşa çıkabilir” açıklaması yaparak Mahmutlar’da spor alanı yapacak yer yok açıklamalarına cevap verdi.