Mahmutlar’da Sanayi Sitesine taşınmayarak, merkezdeki iş yerlerinde faaliyetlerini devam eden işyerleri, başta sanayi esnafı ve vatandaşların tepkisine sebep oluyor. Yukarı Mahalle’de 1 yıl önce faaliyete giren Mahmutlar Sanayi Sitesine taşınmamakta direten esnaf, yapılan çağrılara rağmen hiçbir şey olmamış gibi merkez içindeki işyerlerinde işlerine devam ediyorlar. Bazı vatandaşlar, Belediye’nin hala bu iş yerlerine niçin müsaade ettiklerini anlamadıklarını belirterek, yetkililerin bu konuda hassas davranmasını beklediklerini söylediler.
Vatandaşlar, “Merkezde faaliyet gösteren esnafın Yukarı Mahalle’de yapılan Sanayi sitesine taşımasını istiyoruz. Bunlar şehir merkezinde çirkin görüntü oluştururken, Sanayi kooperatifine taşınan esnaflara büyük haksızlık oluyor, merak ediyoruz. Mahmutlar’ın merkezinde faaliyetlerine devam eden bu esnaflar bu gücü nereden alıyorlar” dediler.
Ayrıca Sanayi esnafı Belediye Başkanı Ali Çelik’ten talep ettikleri hiçbir şeye yanıt alamadıklarını, güzergahta düzenli otobüs hattının olamayışından dolayı büyük sıkıntı çektiklerini belirttiler. Esnaf, “Sanayi yolunda düzenli çalışacak bir hattın olmayışından dolayı müşterilerimiz buraya gelmek istemiyor. Çoğu müşterimiz Alanya sanayisine gidiyor. Bu bizim için dezavantaj oluyor. Ayrıca sanayi yolu çok kötü yetkililere seslenmek istiyoruz ama artık seslenecek derman da kalmadı” diyerek sitemlerini belirttiler.
Haber: Orhan OLGUN

Önceki İçerikBasar, “Cennet anaların ayakları altındadır”
Sonraki İçerikKodal ve Çekiç ödül aldı