Mahmutlar’da yaşayan tüm insanların ortak görüşü olan “Sivrisinekle mücadele yetersiz” görüşüne Belediye Başkanı Ali Çelik’te katıldı.
Mahmutlar’da bulunan tüm Apartman ve Site yöneticilerinden yardım isteyen Başkan Ali Çelik, Site ve Apartman yöneticilerine kendi imzasını taşıyan bir tebligat gönderdi. Tebligatta;
Sayın Site ve Apartman Yöneticileri
Havaların ısınması ile birlikte haşere mücadelesi kapsamında Belediye olarak, ilaçlı mücadelemize başlamış bulunmaktayız. Ancak mücadelemizin tam anlamıyla başarılı olabilmesi için sizlerinde bu mücadele kapsamında yapabileceğiniz bir takım önlemler vardır. Bu konuda bizlere aşağıda belirtilen hususlarda yardımcı olabileceğinizi düşünmekteyiz.
1- Site-Apartman çevresinde bulunan açık ve kırık logar kapaklarının kapatılması ve tamir edilmesi için yardımcı olunması.
2- Apartman ve Site Çatılarında bulunan güneş enerjilerinin kontrol edilerek açık ulunan kapakların kapatılması.
3- Apartman ve Sitelerin Sığınaklarının temizlenmesi, birikmiş suların çektirilerek temizlettirilmesi, gelişi güzel konulan eşyaların ve hantal halinde bulunan sığınakların düzenli hale getirilmesine özen gösterilmesi.
4- Kurumumuzun sivrisinekle ilgili ilaçlama ekibi geldiğinde site görevlisi veya yöneticisi tarafından ilaçlama ekibine yardımcı olunması.
5- Site ve apartman altlarında bulunan atıl durumdaki boş veya kullanılmayan dükkânların içlerinin temizlettirilmesine, Site ve Apartman yöneticilerinin özen göstermesi.
6- Site içersinde bulunan havuzların temizlenip ilaçlatılması.
7- Site içersinde meydana gelen alt yapı sorunlarının belediyemiz Su ve Kanalizasyon Müdürlüğüne bildirilmesi hususunda, gereğini rica ederim.

Önceki İçerikGezen ile Çatal Encümen oldular
Sonraki İçerikTürkeş anıldı