Mahmutlar Post Gazetesi’nin kuruluşunun 7. Yılı dolayısıyla Mahmutlar Post Gazetesi çalışanları ve köşe yazarları bir araya geldiler. 1 yılı dolduran köşe yazarlarına plaket takdim edildi.
Mahmutlar Post Gazetesi’nin 7. Yıla girmesi dolayısı ile Mehmet Çakır Caddesi’nde bulunan Hayat Ocakbaşına gazete emekçileri ve Mahmutlar Post Gazetesi köşe yazarları katıldı. Şehir dışında olan yazarlardan Alanya Müftü Yardımcısı Vaiz Nafiz Fethi Yalçınkaya görevli olarak Almanya’da bulunduğundan, Emine Bruns Almanya’da, Rıfat Kıymaz memleketi Kütahya’da olmasından dolayı Mahmutlar Post Gazetesi aile toplantısında bulunamadılar. Mahmutlar Post Gazetesi’nde 1 yılı dolduran köşe yazarlarına 7. Yılın anısına plaket verildi. Mahmutlar News Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Fatma Erdem, Mahmutlar Post Gazetesi Yönetim Kurulu Başkanına günün anısına bir Şilt takdim etti. İlhan Gazetecilik Basın yayın Ltd. Şti Yönetim Kurulu Başkanı Mesut İlhan toplantıda yapmış olduğu konuşmada, “ Bir yıl dönümümüzde daha bir arada olmaktan çok mutluyum. Bu mutluluğumu emekçi mesai arkadaşlarım ve gazetemize değer katan siz köşe yazarlarımızla paylaşmak istiyorum. 7 yıl nasıl geçti bir cenabı Allah bir de ben bilirim. Matbaacılıkta kazandığımız paraları nasıl gazeteye harcadığımızı bizden başkası bilemez” dedi. Gazetenin ilk yayına başladığı yıllarda Mahmutlar’da gazete okuyucusunun çok az olduğunu belirten İlhan,  “O yıllarda yapılan bir habere olumlu olumsuz eleştiriler gelir, her konuya açıklık getirmek için saatlerce efor sarf ederdik. Şimdi Mahmutlar halkına gazete okumayı alışkanlık haline getirdik. Artık her Salı günü tüm kesimler tarafından gazetemiz bekleniyor ve ilgi ile okunuyor” dedi.
İlhan, “Yıllardan beri aslı astarı olmayan bazı tehditler alıyordum. Geçtiğimiz günlerde bana yapılan saldırı tüm Alanya kamuoyunu ayağa kaldırdı. Maalesef bu belde de hukuk tanımaz derebeyliği yapma girişimlerinde bulunanlar var, bana göre önemli olan kimlerin yaptığı değil, kimlerin yaptırdığıdır. O insanları Mahmutlar halkı gün ışığı gibi biliyor” dedi. Mahmutlar’ı yöneten insanların konulara daha dikkatlice ve bilgili bir şekilde eğilmediklerini dile getiren İlhan, “Mahmutlar Post Gazetesi bir basın organı olarak üzerine düşen denetleme ve uyarma görevini laiki ile yaptığını sanıyorum. Boyama ve yağlama haberlerle hak etmeyen hiçbir kişiyi poh pohlanmadık. Hak edenin hakkını övme ve eleştirme adına gereğini yaptık. Halkımız tarafından bu davranışımız takdirini her zaman gördük. Doğru yolda olduğumuzu bizi taklit etmeye çalışan ama başaramayanlardan biliyoruz” dedi.  Mahmutlar Post Gazetesi, Mahmutlar News Gazetesi, Mahmutlar Matbaa, İlhan Promosyon haricinde yeni bir yayın için çalışmalara başladığını söyleyen ilhan, “Bildiğimiz işi daha da genişletmeyi amaçlıyoruz önümüzde ki yıllarda Mahmutlar ve bölgeye yayın yapan bir radyo kurmayı düşünüyorum. Çıraklığını yıllarca yaptığımız yayın hayatımızı çeşitlendirmeyi hayal ediyoruz. Bu duygularla gazetemize büyük katkılar sağlayan köşe yazarlarıma ve emekleri maddiyatla ödenemeyen emekçi mesai arkadaşlarıma ve Mahmutlar, Kargıcak, Kestel ve Alanya’daki yaşayan tüm müşterilerimize, okuyucularımıza sonsuz teşekkür ediyorum” dedi.

Önceki İçerikHollandalı gazeteci uyardı
Sonraki İçerikMahmutlar yasta