Sahipsiz kedi ve köpekler için beldenin birçok noktasına su ve yemek kapları yerleştiren G.G. Hairstylist Kuaför sahiplerinden Hülya Demir, tüm vatandaşlara ‘sıcak günlerde sokak hayvanlarını unutmayalım’ diye çağrıda bulunarak her iş yerinin kapılarının önüne bir kap su koymalarını istedi.
Hava sıcaklıklarının artması nedeniyle sokak hayvanları için “Hayvanlara eziyet etmeyelim, onlar için bir kap yemek, bir kap su” kampanyası başlatalım’ diyen Demir, “Sokak hayvanlarının aç ve susuz kalmaması için Mahmutlar’da bulunan tüm vatandaşlara çağrıda bulundu. ‘İnsanlara olduğu kadar hayvanlara da sevgi ve merhametle yaklaşılması gerektiğini belirten G.G Hairstylist Kuaför sahiplerinden Hülya Demir, “İnsan dışındaki canlılara gösterilen önem, aslında insana verilen değeri de ortaya koymaktadır. Bizde el ele vererek sahipsiz hayvanları sıcak yaz günlerinde unutmayız” dedi.
Mahmutlar’da bulunan bakıma muhtaç sokak hayvanlarını elinden geldiğince besleyen hayvan sever Hülya Demir, Bir Kap Su, Bir Kap Yemek adlı projeyi hayata geçirmeye çalışıyor. Proje kapsamında sokakta bulunan köpekler için su kapları yaparak ağaç diplerine ve belirli yerlere bıraktığını söyleyen Demir, “Sokak hayvanlarının ihtiyaçlarını karşılamaya çalışıyorum. Yazın havalar çok sıcak, bu köpeklerin dili yok, bunların susadığını bilmek ve su vermek bizim insanlık görevimiz olmalıdır” dedi. Demir, beldenin belirli yerlerine koyduğu su kaplarını boş gören yerli ve yabancı vatandaşların o kapları doldurduğunu gördüğünü ve bazı vatandaşların da bu konuya duyarsız kalmadıklarını ve buna örnek olarak HSBC Banka Müdürü Dilek Aslan arkadaşımız 3 yıldır bankasının önünde özel yaptırmış olduğu su ve yemek kabı ile sokak hayvanlarının yeme ve içme ihtiyaçlarını gideriyor. Böyle davranışların toplumsal duyarlılık olduğunu ve tüm esnaflarında duyarlı olması gerektiğini vurguladı.
BELEDİYE’DEN DESTEK BEKLİYORUZ
Mahmutlar Belediyesi’nden de bir hayvan sever olarak destek istediğini belirten Demir,
‘Bu kampanya hemen hemen tüm il ve ilçelerde uygulanıyor. Mahmutlar Belediyesi’nin de bu konuda duyarlı olmasını istiyorum. Bu kampanya çerçevesinde afiş ve bilboardlar asılarak vatandaşlar bilgilendirilebilinir” dedi. Demir, ‘Aşırı sıcaklarda hayvanlarımız için endişeleniyoruz. Yaşadığımız dünya yalnız bize ait değil. Hayvanları da unutmamalı, onların yaşam haklarını korumamız gerekiyor. Sokak hayvanlarını korumak ve onların yemek ve su ihtiyaçlarını karşılamak için herkesin üzerine düşen görevi yerine getirmesi gerekiyor” dedi.
Sıcak yaz aylarında sokak hayvanlarının aç ve susuz kalmaması için belediyenin her türlü imkanlarını seferber etmesini gerektiğini kaydeden Demir, “Kapımızın önüne, balkonlarımıza, bahçemizin bir köşesine koyacağımız bir kap su ile onların su ihtiyaçlarını karşılamalarına yardımcı olabiliriz” dedi. Ayrıca Demir, Nisan ayında Belediyemizin sokak hayvanları kısırlaştırma ve aşılama projesinde göstermiş oldukları başarıdan dolayı Mahmutlar Belediye Başkanı Ali Çelik’e ve Mahmutlar Veterineri Özcan Barcın’a teşekkürlerimi sunarım” şeklinde konuştu.

Önceki İçerikBaşkanlardan bayram mesajları
Sonraki İçerikÇavuşoğlu ayrı, Çalışkan ayrı telde