YILLARCA Belediye Fen işlerinde şantiye Çavuşu ve Yücel döneminde şantiye Çavuş yardımcısı olarak çalışan Ahmet Sönmez Çöp aracına konteynır boşaltma görevlisi oldu.

Yerel seçimler geride kaldı. Şimdi gündemde kimler Belediyeden atılacak veya kimler görev değişikliği yapılacak. Siyaset içinde yer alan Belediye personelleri Belediyelerce ya istifa ettirilmeye zorlanıyor ya da başka görevlere gönderiliyor.

“ÇAVUŞTU ÇÖPCÜ OLDU”

Yerel seçimlerden sonra Belediyeler’deki siyasi rakip çalışanları istifa ettirme, etmeyince farklı işlere görevlendirme kabusu yine gündeme geldi. Mahmutlar Belediyesi’nde uzun yıllardır Fen İşleri Çavuşu ve Yücel döneminde Çavuş yardımcılığı görevi yapan Ahmet Sönmez’in seçimlerden sonra Belediye yetkililerince istifası istendi. İstifa etmeyen Ahmet Sönmez, Çöp arabasının arkasına konteynır boşaltma görevine gönderildi. Sönmez’in ise “İstifa etmeyeceğim, siz çıkarın” dediği edinilen bilgiler arasında yer alıyor.

BÜYÜKŞEHİR’E GİDECEK İDDİASI

Alanya Belediyesi’nden istifası istendiği iddia edilen Fen İşleri Çavuşu Ahmet Sönmez’in Antalya Büyükşehir Belediyesi’nde göreve başlayacağı iddia ediliyor. Sönmez’in Alanya’da İYİParti adayı Abdullah Sönmez’i ve Büyükşehir Belediyesinde CHP adayı Muhittin Böcek’i desteklediği iddia edildi.

APAYDIN: “MOBBİNG UYGULANIYOR”

Alanya İyi Parti İlçe Başkanı Yücel Apaydın, Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel’in, 31 Mart yerel seçimlerinde Millet İttifakı’na oy veren belediye personeline ve ticaret erbaplarına mobbing uyguladığını iddia etti. Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel’in, kendisine oy vermeyen belediye personeli başta olmak üzere ticaret erbaplarını ötekileştirdiğini ve kendisinden olmayanlara mobbing uyguladığını iddia ederek “Belediye başkanımıza, belediye çalışanlarının, iş adamlarının ya da Alanya’da yaşayan diğer insanların hangi partiye oy verdiğini inceleyip, onları cezalandırmak yerine, yavaş yavaş şehir kimliğini kaybeden Alanya’ya yeniden kimlik kazandırmasını ve şehri disipline etmesini tavsiye ediyoruz” dedi.

Önceki İçerikİlçe Teşkilatı ve Meclis Üyeleri çalışıyor
Sonraki İçerikHer yerimizde mum yanıyor!