Mahmutlar Yeni Mahalle 132.Sokakta sözde alt yapı çalışması yapılıyor.
Mahmutlar Yeni Mahalle 132.Sokakta yaklaşık 150 metreye yakın boru döşeniyor. İddialara göre belediye yaklaşık bir haftadır bu sokakta hiçbir çalışma yapmamış ve üstelik bu yol yaklaşık bir aydır da kazılı ve perişan durumda. Vatandaşlar, “Bu yolda yaklaşık bir haftadır tek bir belediye personeli gelip de burada bir çivi bile çakmadı, üstelik bir aya yakın bir süredir de sözde çalışma yapılıyor ama kazdıkları gibi de öylece duruyor. Lütfen yetkililer o klimalı odalarından bir zahmet çıksın da beldenin durumuna bir göz atsın. Biz artık bu ve bunun gibi durumlardan bıktık usandık. Artık bir yetkili bu işe bir el atsın” dediler.
ÇÖPLER MAHSUR KALDI
Mahmutlar Yeni Mahalle 132. Sokakta yapılan bu çalışma nedeniyle çöpler dolup taşıyor. Yolda çalışma olduğu için belediye çöp kamyonu bu caddeye giremiyor. Belediyede çalışan bir personel çöp konteynırlarını 10 metre ileriye taşıyıp da çöp kamyonuna dökmeye akıl etmiyor. Vatandaşlar “Yaklaşık bir haftadır bu çöp konteynırları perişan durumda, yolda çalışma olduğunu anladık çöp kamyonunun oraya giremediğini de anladık, fakat bu çöp konteynırları neden 10 metre ilerisindeki çöp kamyonuna sürüklenip de çöp kamyonuna boşaltılmıyor. Böyle üşengeçlik olmaz lütfen herkes işini yapsın. Artık beldede bunun gibi sorunlar görmek istemiyoruz” dediler.
YA LAYIKIYLA TAMAMLAYIN YA DA KAPATIN
Mahmutlar Yeni Mahalle 132. Caddeye bağlanan yol sözde halka açılmış durumda. Oysaki bu yol toz toprak ve taşlardan geçilmiyor. Resmen bu yol patates tarlası gibi çukurlar içinde. Araç sahipleri bu yola girince girdiklerine pişman oluyorlar ve şu açıklamayı yapıyorlar, “Bu ne kardeşim patates tarlasına mı girdik yoksa bir dağ yolundan mı geçiyoruz belli değil. Sözde Mahmutlar gibi Avrupai bir belde ye yol ekleniyor. Böyle yol görünümünde patates tarlaları yapılacağına hiç yapılmasın çünkü biz bu yollara aracımız ile girdiğimizde aracımızda ciddi şekilde maddi hasar meydana geliyor. Bu araçlar milli servet, ya bu yola gerekli ilgiyi göstersinler ya da trafik işaretiyle yol kapalıdır desinler” dediler.
Haber: Resul BAŞ

Önceki İçerikDinleyen kim?
Sonraki İçerikKuaförlerimiz Moskova’da