CHP İlçe Başkanı Ali Takavut gündeme dair açıklamalarda bulundu zamlara tepki gösterin ve dövizle borç yapmayın’ dedi.
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Alanya İlçe Teşkilatı olağan haftalık toplantısını gerçekleştirdi Toplantının ardından Ali Takavut basın mensuplarına gündeme dair açıklamalarda bulundu.
‘TEPKİNİZİ GÖSTERİN’
Benzine sürekli gelen zamlara ilişkin vatandaşların tepkilerini göstermesi gerektiğini söyleyen Takavut “Ayın 20’sinde benzine 15 kuruşluk ciddi bir zam geldi. Bir hafta dolmadan 12 kuruşluk bir zam daha geldi.  Vatandaşlar da taksicilere ve dolmuşçulara ateş püskürmeye başladı. Burada onların bir suçu yok. Siz tepkinizi gösterecekseniz bu zammı yapanlara göstereceksiniz. Eğer siz bu sürekli gelen zamlara tepki göstermezseniz bu sıkıntıları çekmeye devam edeceksiniz. Artık yüksek sesle değil, haykırarak dile getirilmesi gerekiyor. Bunun sonu yok. Bu benzin zamları sadece ulaşıma değil insanların tüm hücrelerine kadar etki etmeye başladı ve dayanılmaz hale geldi “dedi
‘DÖVİZLE BORÇ YAPMAYIN’
Yeni turizm sezonuna başlarken esnafa uyarılarda bulunan Takavut “Ben esnaflara her zaman uyarıda bulunuyordum. Yine esnaflarımızı birçok yetkiliden uyarı geliyor. Ekonomiden sorumlu  Başbakan Yardımcımız Mehmet Şimşek, dövizle borçlanma yapılmamasını söyledi. Bir başka yetkili ise Dolar ve Euro’nun istediğimiz seviyeye düşeceğini söyledi. Burada iki tane farklı açıklama var. Biz Mehmet Şimşek ile aynı görüşteyiz. Borçlanmanızı döviz ile yapmayın. Sezon daha yeni başlıyor. Esnaf önceden yüklü miktarda mal almasın. Sonrasında sıkıntıya düşmemek için de borçlanmalarını döviz üzerinden yapmasınlar “ifadelerini kullandı.
 
 

Önceki İçerikVatandaş’ın İl mücadelesi
Sonraki İçerikMahmutlar’a okul müjdesi