1e9fd205-c233-4fed-9a95-1c413d1c9668Alanya’da yaşayan Taşeliler, dernek kurdu. Derneğin tüm izinlerinin alınmasının ardından Mahmutlar Belediye Düğün Salonu’nda bir araya gelen Taşelililer kutlama yaptı
PROGRAMIN açılışı saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ve ardından dua töreniyle gerçekleştirildi. Göktepe eski Belediye Başkanı da olan Dernek Başkanı İbrahim Aksu, “Derneğimizin açılış organizasyonuna gelen herkese teşekkür ediyorum. Bugün bu geceyi düzenleyerek sizlerle hem derneğimizin kuruluşunu kutlamak hem de yönetim kurulumuzu tanıtmak istedik” dedi. Davetlilerle tek tek ilgilenen Aksu, “Düzenlediğimiz bu geceye yurdumuzun her köşesinden katılan herkese, Taşelililer gecesinde bizi yalnız bırakmayan Taşeli’nin yöresel sanatçısı Daranlı Mustafa’ya teşekkür ediyorum. Bugüne kadar derneğimizi kurma aşamasında emeği geçen herkesi kutluyorum. Ayrıca Afrin şehitlerimizi rahmetle anıyor, ailelerine sabırlar diliyorum. Biz bu programı önceden planladığımız için iptal edemedik bu sebeple de hem şehitlerimizin ruhu hem de görev yapan Mehmetçiğin bekası için programımızı dualarla açtık. Derneğin birinci amacı Taşeli insanlarını bir arada toplama, kaynaştırma, dayanışma içerisinde tutmaktı. Bu geceye katılarak bu amacı bir nevi gerçekleştirmiş oluyoruz. Bizi bölmek isteyen aramıza nifak sokmak isteyenler olacak bunlara asla izin vermeyeceğiz. Biz her siyasi partiye şu an aynı mesafedeyiz. Çünkü içimizde her siyasi görüşten insan var” şeklinde konuştu. Program yerel sanatçıların seslendirdiği şarkılarla geç saatlere kadar sürdü. Programa katılan Taşeliler gönüllerince eğlendi.
TAŞELİ NERESİDİR?
Alanya’nın doğusunda, Silifke ve Mut’un batısında, Gazipaşa, Anamur, Aydıncık ve Gülnar’ın kuzeyi, Karaman ve Konya’nın güneyinde yer alan Hadim ve Taşkent’in sınırlandırdığı coğrafyaya Taşeli denir.
 
 

Önceki İçerikSun Alpetra açıldı
Sonraki İçerikİsraf haram