Mahmutlar Jandarma Karakolu’nda 4 yıl ile başarılı Karakol Komutanlığı yapan Mahmutlar Jandarma Karakol komutanı olarak emekli olan Cengiz Tok Mahmutlarlı oldu.
Mahmutlar’da görev yaparken biricik oğlu Cengizhan’ı elim bir trafik kazasında kaybeden Tok, “Oğlumun mezarı Mahmutlar’da. Artık Mahmutlar’dan ayrılmam mümkün değil. 4 yıl boyunca görev yaptığım Mahmutlar’da vatandaşlarla içli dışlı oldum. En acı günlerimde acımı, mutlu olduğum günlerde mutluluğum paylaşan bu halka saygılarımı ve sevgilerimi sunuyorum” dedi.
Tok emekli olduktan sonra Mahmutlar’da emlakçılık, sigorta acenteliği ve Uçak bilet satışı ofisi hizmeti vermeye başladı. Emekli Jandarma Karakol Komutanı Cengiz Tok Mahmutlar Post Gazetesi’ne şu açıklamalarda bulundu.
Tok, “Ben 1983 yılında Jandarma Genel komutanlığına adım attım. Mensubu olmaktan guru duyduğum şerefli mesleğimi 4 yıl okul 25 yıl meslek olmak üzere 29 yıl sonra 17 Eylül 2012 günü resmen noktalamış bulunmaktayım. Ben 25 yılın son 4 yılını Mahmutlar Jandarma karakol Komutanı olarak ifa ettim. Emekli sonrası hayatımı Mahmutlar’da geçirmeye karar verdim. Bu kararda oğlum Cengizhan Tok’un Mahmutlar sevgisini ve artık ilelebet Mahmutlar’da ve Mahmutlarlı olmasının çok büyük katkısı vardır. Mahmutlar’da geçen 4 yıl içerisinde çeşitli başarılar, mutluluklar ve acıların en büyüğü olan evlat acısını yaşadım. Bu en acı günlerimde acımı paylaşan, mutlu günlerimde mutluluğumu paylaşan bölge halkına müteşekkirim. Herkesi sevgi ve saygıyla selamlıyorum. Haklarını helal etsinler.
Kalan yaşam bölümümüzde boş durmaktansa bir şeyler üretmek istiyorum. Bu sebeple kendi çapımızda emlak, sigorta aracılık hizmetleri ve uçak bileti acenteliği işlerine karar verdim. Yolu sevgi ve saygıdan geçen herkesi beklerim. 25 yıllık meslek ve devlet tecrübemden kaynaklı birikimlerimi, halkımız ve bölgemiz uğruna hizmet için her zaman hazırım. Zira kimin yüreğinde ne acı varsa bunu hissediyorum” diyerek sözlerine son verdi.

Önceki İçerikMHP Kurultayında Asiltürk ve Basar oy kullanacak
Sonraki İçerikDüşünce özürlü