1 Ağustos tarihi itibariyle Rusya ile olan uçuşlar başlıyor. Başkan Toklu, müjdeli haberi turizmcilere vererek büyük çabalar gösteren Bakan Çavuşoğlu ve Ersoy’a teşekkür etti.

Turizm camiasının dört gözle beklediği Rusya ile olan uçuşlar 1 Ağustos tarihi itibariyle başlıyor. Rus havayolu şirketi Pobeda Türkiye uçuş grafiğine açıkladı.

Havayolu şirketinden yapılan açıklamada, “1 Ağustos’tan itibaren yeniden Türkiye’ye uçuyoruz. All-inclusive seni bekliyor” başlığı ile yaptığı duyuruda uçuş grafiğini şöyle paylaştı:

• 1 Ağustos’tan itibaren haftada 7 sefer İSTANBUL,
• 10 Ağustos’tan itibaren haftada 9 sefer ANTALYA
• 10 Ağustos’tan itibaren haftada 7 sefer ALANYA

Türk Hava Yolları da ilk etapta 1 Ağustos’tan itibaren günde karşılıklı tek seferde İSTANBUL’a uçacak.

TOKLU: Umut Verici Bir gelişme

AK Parti Alanya İlçe Teşkilatı Başkanı Mustafa Toklu, açıklanan uçuş takvimi ile ilgili, “Pandemi süreci nedeniyle bu yıl müşterilerini ağırlayamayan turizmcilerimiz en önemli destinasyonlarımızdan olan Rusya’dan gelecek olan güzel haberleri bekliyorlardı. Dışişleri Bakanımız Sayın Mevlüt Çavuşoğlu’nun ve Turizm Bakanımız Sayın Mehmet Nuri Ersoy’un yoğun çabaları ile 1 Ağustos’ta uçuşlar başlıyor. Ağustos, Eylül ve Ekim aylarında olacak olan hareketlenme, turizmcilerimiz için de can suyu olacaktır. İki Bakanımıza ve emeği geçen isimlere teşekkürlerimizi sunuyoruz.” dedi.