Mahmutlar Kültür Merkezi yaptığı çeşitli organizasyonlarla adından çok sık bahsettirmeye başladı. Mahmutlar Kültür Merkezi sorumlu müdürü Mesut Güreş’in plaketle ödüllendirildiği “Onlar bizim hemşerimiz” projesi kapsamında Mahmutlar’da yerleşik yaşayan Hollandalı, Danimarkalı, İsveçli, Rus ve Yekutyalı vatandaşlar Hatay iline 4 gün boyunca sürecek bir gezi programına katıldılar. Hatay polisi tarafından ağırlanacak olan kafileyi Hatay sınırları dahilinde bir eskort eşlik edeceği bildirildi. Hatay’ın değişik turistik alanlarını gezileceği program dahilinde yabancılar Hatay Polis lojmanında ağırlanacaklar. Mahmutlar Post Gazetesine özel açıklamalarda bulunan Kültür Merkezi sorumlu müdürü Mesut Güreş “Antalya ve Alanya emniyeti tarafından projelendirilen “Onlar bizim hemşerimiz” adlı proje çerçevesinde aynı gurupta 30’ar kişi olmak üzere Hatay’a 60 kişilik bir grup kafilesi ile gezi programı düzenledik. Bu programı Alanya polisinin girişimleri sonucu planladık. Amacımız Mahmutlar’da yerleşik yaşayan tüm yeni Mahmutlarlılara tüm ülkemizi tanıtabilmektir” dedi.
OPERAYA KATILDILAR
Mahmutlar Kültür Merkezi organizasyonlara doymuyor. Kültür Merkezi Sorumlu müdürü Mesut Güreş organizasyonluğunda 27 Mart 2012 günü Mahmutlar’da yaşayan yerleşik yabancılar ile birlikte Antalya’ya opera izlemeye gittiler.
“Figaronun düğünü” adlı operaya Mahmutlar’da yaşayan 60 yabancı aile katılması dikkatlerin bir kez daha Mahmutlar Kültür merkezine çekilmesine neden oldu. Bu konuda açıklamalarda bulunan Mesut Güreş, “Organizasyonlarımız arkası bitmeden devam edecek. Amacımız Mahmutlar’da yaşayan yeni Mahmutlarlılar’ın sıkılmadan yaşam sürmelerini bu güne kadar ara vermeden çeşitli organizasyonlar gerçekleştirdik. Burada yaşayan yeni Mahmutlarlılar hallerinden gayet memnun, bizimde amacımız bu, her iki tarafta memnun ve mutlu” dedi.

Önceki İçerikPersonelden Asiltürk’e teşekkür
Sonraki İçerikNevruz Coşkusu