Yıllardır yatırım bekleyen Mahmutlar halkı 2021’yılında Hükümet’ten, Büyükşehir Belediyesi ve Alanya Belediyesinden yatırım ve ayağı yere basan hizmetler bekliyor.
Mahmutlar hak ettiği yatırımı nedense bir türlü alamıyor!. Türkiye’deki onlarca İlden ve yüzlerce ilçe nüfusunu katlayan Mahmutlar Maalesef Hükümet’ten, Antalya Büyükşehir Belediyesinden ve Alanya Belediyesinden ayağı yere basan hiçbir yatırımı alamıyor olması Mahmutlar halkını derinden üzüyor.
“KEPÇEYLE ALIYORLAR KAŞIKLA VERİYORLAR”
Mahmutlar’ın resmi nüfusu 2019 TUİK raporuna göre 43.650. Bu nüfusa göre Mahmutlara Devletten kişi başı gelir geliyor ve nüfus oranına göre dağıtılıyor. Alanya’nın en fazla nüfusu Mahmutlar olduğuna göre Hizmette bu orantıda olması gerekir ama maalesef bu yatırım yapılmadığı gibi Alanya Belediyesinin SGK borcu Mahmutlar’ın 11 dönümlük sağlık alanı satılarak ödeniyor.
İLHAN; “2021 YATIRIM YILIMIZ OLSUN”
Mahmutlar’a acilen Hastane, Sanat Okulu, Fakülte, İçerisinde Yazlık ve Kışlık Düğün salonu, Kütüphane, Tiyatro Salonları ve Sinema Salonu bulunan çok amaçlı Kültür Merkezi, Kapalı Pazar yeri ihtiyacı vardı açıklamasında bulunan MAHKOD Derneği başkanı Mesut İlhan, “Mahmutlar’ın Belediyelik döneminde halkın istediği yatırımlar yapılıyordu. Nüfus son yıllarda orantısız bir şekilde arttı fakat aynı oranda yatırımlar gelmedi. 2021 yılında yöneticilerin Mahmutlara yüzünü dönmeleri gerekir. Mahmutlar hak ettiği yatırımları almak için beklerken Mahmutlar siyasetçileri bu konuda neler yaptığını da halkımızın bilmesini istiyoruz” dedi.
İLHAN “MAHMUTLAR ULUSLARARASI BİR METROPOL ŞEHİRDİR”
Mahmutlar Türkiye’de ender bulunan Metropol bir şehirdir açıklaması yapan MAHKOD Başkanı Mesut İlhan, “Mahmutlar Dünyanın her ülkesinden bünyesinde yerleşik yaşam süren ve Mahmutları ikinci yaşam alanı olarak kabullenen çok dinli ve çok kültürlü insanların yaşadığı önemli bir yerleşkedir. Hükümetin çıkardığı anlamsız yasa Bütün şehir ile birlikte İlçe olmayı beklerken Mahalle yapılmıştır. Bu mahalle gömleği Mahmutlara çok dar gelmektedir. Kendini siyasetçi yerine koyanlar ‘Mahmutlara niye hizmet gelemiyor’ önce bu cevabını halka vermek zorundadırlar. El kaldırıp indirmek herkesin yapabileceği bir eylemdir. Gerçek eylem yanlışa dur demek, doğruyu ortaya koyabilmektir. Haksızlığa karşı gelip doğru ile hareket etmektir. Mahmutlara yanlış yapılıyor ve bu yanlışlara karşı gelen maalesef hiçbir siyasetçi yok” dedi